Współpraca Międzynarodowa

Logo

Zakończył się 1. nabór projektów w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

W 1. naborze projektów, który trwał od 2 grudnia 2014 r. do 2 lutego 2015 r., do Wspólnego Sekretariatu wpłynęły 282 koncepcje projektów. Przesłane propozycje dotyczą wszystkich priorytetów: “innowacji” (130 koncepcji), “zasobów naturalnych” (96) i “zrównoważonego transportu” (56). Większość koncepcji została przesłana przez partnerów wiodących z Finlandii (56), Niemiec (51) i Polski (42).

 

Ocena koncepcji powinna zakończyć się z końcem kwietnia br. Autorzy koncepcji, które uzyskają pozytywną ocenę, zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 2. etapie – przedłożenia pełnego wniosku. Tylko wnioskodawcy projektów wybranych w 1. etapie będą mogli wziąć udział w etapie 2.

 

Program oferuje wsparcie finansowe dla projektów transnarodowych przyczyniających się do rozwoju bardziej nowoczesnego, lepiej dostępnego i zrównoważonego Regionu Morza Bałtyckiego.

 

Kolejny nabór koncepcji projektów jest planowany na koniec 2015 r./początek 2016 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu.

 

Informacje o programie: www.interreg-baltic.eu (w języku angielskim) i na stronie Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (po polsku).