Współpraca Międzynarodowa

Digital Democracy Network - webinar 21.05.2020

Cyfrowa Europa

21 maja 2020 r. odbyło się interaktywne spotkanie on-line z Vincenzo Tianim – doradcą ds. cyfryzacji, który na co dzień pracuje na mediolańskim Uniwersytecie IULM oraz w Hermes Center for Transparency and Digital Human Rights (Centrum Transparentności i Cyfrowych Praw Człowieka).

 

Podczas webinaru ekspert zaprezentował zarówno podstawy, jak i główne filary polityki cyfrowej Unii Europejskiej, której celem jest transformacja Europy w cyfrową w ciągu 5 lat. Unia Europejska wierzy, że dzięki wprowadzonym zmianom powstaną nowe możliwości biznesowe, rozwój technologii godnej zaufania zostanie wzmocniony, a walka ze zmianami klimatycznymi zostanie znacznie wsparta.

 

Cyfrowa strategia EU to:

  • inwestowanie w kompetencje cyfrowe Europejczyków,
  • ochrona obywateli przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni (kradzież tożsamości, ransomware, itp.)
  • zagwarantowanie rozwoju AI (sztucznej inteligencji) w sposób zgodny z poszanowaniem praw człowieka,
  • przyspieszenie wdrażania ultraszybkiego Internetu szerokopasmowego w domach, szkołach i szpitalach w całej Unii Europejskiej,
  • zwiększenie możliwości superkomputerów w Europie w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań dla medycyny, transportu i środowiska.

 

Druga część spotkania odbędzie się już 29 maja (piątek) o godz. 14:30 à https://www.facebook.com/events/787560681775268/.

 

Wydarzenie jest częścią projektu Digital Democracy Network, który współfinansowany jest przez program Europa dla Obywateli.