Współpraca Międzynarodowa

Welconomy Forum, fot. Stowarzyszenie Integracja i Współpraca
Welconomy Forum, fot. Stowarzyszenie Integracja i Współpraca

Welconomy Forum

W dniach 7-8 marca 2016 roku w Toruniu odbyła się XXIII edycja Forum Gospodarczego „Welconomy Forum in Toruń” organizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.

 

Forum to jeden z największych kongresów ekonomicznych w Polsce, w którym uczestniczyło prawie dwa tysiące osób, a wśród nich ważne postaci świata gospodarki, polityki, nauki, z kraju i zagranicy. Tegoroczna edycja Forum odbyła się pod hasłem „Integracja i Współpraca. Gospodarka – Nauka – Innowacyjność” i skierowana była do wszystkich zainteresowanych zdobyciem oraz wymianą wiedzy z szerokiego zakresu tematycznego podejmowanego podczas obrad oraz nawiązaniem efektywnych kontaktów biznesowych w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

 

W trakcie dwóch dni obrad, odbyły się sesje plenarne i szereg paneli tematycznych pogrupowanych w następujące bloki: gospodarka, bankowość i finanse, środowisko, rolnictwo, przetwórstwo, handel, energetyka, infrastruktura, komunikacja, współpraca międzynarodowa, zdrowie i sprawy społeczne.

 

Podczas Welconomy Forum podpisane zostały listy intencyjne w zakresie ważnych przedsięwzięć gospodarczych dotyczących m.in. budowy fabryki elementów aluminiowych do produkcji autobusów we Włocławku przez firmę Green Bus & Coach.

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie było Partnerem Strategicznym Forum. Podczas obrad samorząd województwa reprezentowali marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

 

Welconomy Forum, fot. Stowarzyszenie Integracja i WspółpracaWelconomy Forum, fot. Stowarzyszenie Integracja i WspółpracaWelconomy Forum, fot. Stowarzyszenie Integracja i Współpraca