Współpraca Międzynarodowa

udział przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w projekcie HagaMUN

Udział przedstawicieli Województwa Kujawsko-Pomorskiego w projekcie HagaMUN 2016

W dniach 3-6 marca 2016 r. zespół jedenastu uczniów i dwóch nauczycieli reprezentujących Województwo Kujawsko-Pomorskie uczestniczył, po raz trzeci w symulacjach obrad ONZ HAGAMUN – Model of the United Nations, organizowanych w Hadze. Podczas trzech dni trwania projektu reprezentanci Województwa Kujawsko-Pomorskiego podejmowali działania promujące Region Pomorza i Kujaw.

 

 

Młodzież I LO, w tym roku, w Hadze, wcieliła się w role delegatów Słowenii i Ukrainy wraz z młodzieżą reprezentującą szkoły z Holandii, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Włoch, Tajlandii, Hiszpanii, Węgier, Austrii czy Francji dyskutowała na bieżące tematy polityczne, społeczne i ekonomiczne.

       
Celem projektów MUN jest umożliwienie młodzieży z całego świata debaty na najistotniejsze tematy dotyczące aktualnych problemów społecznych i gospodarczych o charakterze globalnym, a także zagadnień politycznych, prawnych, kulturowych. Zadaniem uczestników jest rozpoznawanie tych problemów i poszukiwanie ich rozwiązań, poprzez dyskusje, debaty i przygotowanie projektów rezolucji. Oficjalnym językiem obrad jest język angielski, dzięki czemu uczestnicy doskonalą swoje umiejętności w języku mówionym i pisanym. Jednocześnie rozwijają swoje umiejętności interpersonalne oraz umiejętności prowadzenia dyskusji.

 

Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Więcej informacji na temat projektu „HAGAMUN” http://www.hagamun.org/