Współpraca Międzynarodowa

Flaga Unii Europejskiej

Nowe Perspektywy Współpracy w Obszarze Programu Interreg Europa

21 lutego 2024 r. Wspólny Sekretariat Programu Interreg Europa organizuje spotkanie online, podczas którego zostaną przedstawione nowe możliwości współpracy z partnerami z krajów, które dołączyły do obszaru objętego Programem w 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu podkreślenie potencjału rozwoju regionalnego i identyfikację obszarów, w których współpraca może przynieść największe korzyści.

 

Rozszerzenie Obszaru Współpracy

 

Program Interreg Europa odgrywa ważną rolę w umożliwianiu wymiany najlepszych praktyk w obszarze rozwoju regionalnego. Rozszerzenie obszaru współpracy o Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Mołdawię, Czarnogórę, Macedonię Północną, Serbię oraz Ukrainę wprowadza nowe możliwości i wyzwania, które będą omawiane podczas spotkania online.

 

Rejestracja

 

Spotkanie (w j. angielskim) jest organizowane w kontekście trzeciego naboru wniosków, planowanego w terminie 20 marca – 7 czerwca 2024 roku. Nabór będzie otwarty we wszystkich celach szczegółowych programu – projekty będą mogły dotyczyć wszystkich zagadnień polityki spójności.

 

Informacje o 3. naborze będą publikowane na stronie programu:  www.interregeurope.eu. Informacje po polsku, w tym robocze tłumaczenia dokumentów, Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa opublikuje na stronie www.ewt.gov.pl.

 

Informacje o programie w j. polskim