Współpraca Międzynarodowa

wymiana międzynarodowa uczniów - Projekt Mój dom Twoim domem
wymiana międzynarodowa uczniów – Projekt Mój dom Twoim domem

„Mój dom Twoim domem”

W dniach 7 – 12 kwietnia 2017 roku 26 osobowa grupa młodzieży reprezentującej  Liceo „G. Galilei” w Legnano (Włochy) uczestniczyła w kontynuacji projektu, realizowanego od 2015 roku, pn. „Mój dom Twoim domem” polegającego na wymianie szkolnej z rówieśnikami reprezentującymi Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu. 

 

Projekt „Mój dom Twoim domem” przyniósł do tej pory wiele pozytywnych efektów, młodzież uczestnicząca w wymianie szkolnej miała okazję do poznania odmiennych kultur, środowisk oraz wymiany doświadczeń.

 

W ramach realizacji projektu goście z Lombardii mieli okazję zwiedzić Województwo Kujawsko-Pomorskie. W programie przewidziano m.in. spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wizytę w Muzeum Piernika, Młynie Wiedzy, Motoarenie, zaplanowano wycieczkę do Gdańska, zwiedzanie Warszawy oraz Łodzi. Młodzież w ramach wymiany uczniowskiej realizowała wspólne projekty naukowe i sportowe, które sprzyjają podnoszeniu umiejętności lingwistycznych, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin uczniowie z Lombardii mogli poznać codziennie życie i zwyczaje polskich rodzin, nawiązać kontakty z rówieśnikami.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

wizyta młodzieży z Włoch -prezentacja Województwawizyta młodzieży z włochy-grupawymiana międzynarodowa uczniów  - Projekt Mój dom Twoim domem