Współpraca Międzynarodowa

Logo Programu INTERREG EUROPA

Trzeci nabór w Programie Interreg Europa

Regionalny Punkt Kontaktowy Europejskiej Współpracy Terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że trzeci nabór wniosków Interreg Europa odbędzie się w terminie 1 marca – 30 czerwca 2017 roku.

Informacje o programie i trzecim naborze

Pakiet dla wnioskodawców
·        Wnioskodawców obowiązują dokumenty dostępne w Application pack zamieszczonym na stronie www.interregeurope.eu. Wspólny Sekretariat (Lille, FR) udostępni pakiet w styczniu br.

Informacje po polsku  

  •    Ministerstwo Rozwoju na stronie www.ewt.gov.pl, w sekcji Przeczytaj o Programach, publikuje ulotki, prezentacje, dokumenty i wzory umów w języku polskim (opisy wybranych projektów z polskim udziałem w załączeniu, dostępne także na stronie).

    ·        W sekcji Przeczytaj o programach, pod koniec lutego będzie dostępna polska wersja podręcznika do 3. naboru – tłumaczenie robocze, wyłącznie pomocnicze! (wnioskodawców obowiązują dokumenty wyłącznie w języku angielskim)

  •    7 II br. w Warszawie odbędzie się Krajowy Dzień Informacyjny na temat zasad 3. naboru. W programie wystąpienia: Wspólnego Sekretariatu, Krajowego Punktu Kontaktowego (MR), kontrolera wydatków, partnerów projektowych. Spotkaniu (tłumaczone symultanicznie) będą towarzyszyły konsultacje indywidualne z ekspertem z WS (w j. angielskim). Bliższe informacje i linka do rejestracji zamieścimy niebawem w Wiadomościach na www.ewt.gov.pl.
  •    Zachęcamy do konsultowania się z Krajowym Punktem Kontaktowym Interreg Europa: Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach (osoba do kontaktu: Anna Stol, e-mail: anna.stol@mr.gov.pl, tel. 32 253 90 08).

Narzędzia opracowane przez Wspólny Sekretariat
·        Sprawdź samodzielnie (on-line), czy Twój pomysł wpisuje się w program:  http://www.interregeurope.eu/self-assessment/

·        Poproś ekspertów ze Wspólnego Sekretariatu o konsultację Twojej koncepcji projektowej:
http://www.interregeurope.eu/news-and-events/news/340/get-feedback-on-your-project-idea-in-time-for-third-call/

·        Zapoznaj się z zatwierdzonymi projektami
– 1. nabór: http://www.interregeurope.eu/discover-projects/
– 2. nabór:  http://www.interregeurope.eu/news-and-events/news/199/second-call-projects-approved/

Jak znaleźć partnera/dołączyć do projektu?
·        Sprawdź oferty na stronie programu: http://www.interregeurope.eu/search/

·        Zamieść własną propozycję na stronie programu (możliwe po rejestracji w społeczności Intererg Europa): http://www.interregeurope.eu/account/registration/

·        Weź udział w międzynarodowym forum poszukiwania partnerów – 22-23 marca br., Malta rejestracja od stycznia br.: http://www.interregeurope.eu/news-and-events/event/383/europe-let-s-cooperate/

·        Skorzystaj z formularza opracowanego przez polski Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa – Twoja oferta zostanie przekazana do krajowych punktów kontaktowych w innych państwach uczestniczących w Interreg Europa