Współpraca Międzynarodowa

Logo Interreg

Ostatni miesiąc III naboru w Interreg Europa

W związku z trwającym do 30 czerwca 2017 roku trzecim naborem wniosków, Krajowy Punkt Kontaktowy Programu Interreg Europa (Ministerstwo Rozwoju) aktywnie wspiera polskie i zagraniczne instytucje w podejmowaniu współpracy w ramach projektów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z dotychczas otrzymanymi ofertami, w tym najnowszą rumuńskiego National Meteorological Administration of Romania (MeteoRomania), zainteresowanego dołączeniem do projektu w roli partnera doradczego (w tabeli na czerwono). Rumuńska instytucja oferuje wsparcie w zakresie przetwarzania informacji na temat klimatu i ich wykorzystania w różnych sektorach związanych z rozwojem regionalnym (rolnictwo, turystyka, infrastruktura, ochrona ludności itp.).

 

Partner doradczy jest pełnoprawnym partnerem projektu, uprawnionym do dofinansowania. Posiada wiedzę w temacie, którego dotyczy projekt i wzbogaca warstwę merytoryczną całego przedsięwzięcia. Więcej informacji jest dostępnych w Programme manual (podręcznik programu), który między innymi tłumaczy, jak ubiegać się o środki z programu Interreg Europa. 

 

Polska, pomocnicza wersja podręcznika (do 2. naboru, zmiany, kóre są w podręczniku nr 4 nie dotyczą etapu ubiegania się o środki)

 

Dane partnerów i szczegóły propozycji udostępniane są na życzenie. Maile proszę kierować na adres: Anna.Stol@mr.gov.pl z Ministerstwa Rozwoju.

 

Udostępniamy także opracowany przez Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa formularz, za pomocą którego polska instytucja może przedstawić własną ofertę współpracy. Pomoc w wypełnianiu oraz dystrybucji w państwach programu (UE, Norwegia, Szwajcaria) zapewnia Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa. Szczegóły są dostępne w formularzu.