Projekt CARES

Szkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Katarzyna Rzemykowska

Program Interreg Europa szkoli liderów projektów międzynarodowych.

“Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.“ – Mary Lou Cook

Jak skutecznie zarządzać projektem międzynarodowym? Jakich narzędzi oraz metod używać, aby praca w projekcie przebiegała sprawnie i skutecznie? Podczas 3-dniowych warsztatów partnerzy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności, które pomogły im zrozumieć złożoność procesu tworzenia i prowadzenia projektów międzynarodowych.

 

Klucz do sukcesu: zarządzanie, finanse i skuteczna komunikacja

 

Spotkanie miało na celu szkolenie z zakresu dobrego zarządzania projektem, skutecznej komunikacji oraz racjonalnego gospodarowania finansami. W trakcie trzech intensywnych dni, specjaliści z Programu Interreg Europa dokładnie omówili techniki, strategie i narzędzia, które mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu w prowadzeniu projektów międzynarodowych.

 

Networking – budowanie relacji

 

Jednym z wyróżniających się elementów szkolenia w Lille była możliwość nawiązania kontaktów z innymi liderami z całej Europy. W coraz bardziej połączonym świecie networking to potężne narzędzie do budowania współpracy. Uczestnicy dzielili się spostrzeżeniami, najlepszymi praktykami i innowacyjnymi pomysłami, tworząc poczucie koleżeństwa, które przekraczało granice.

 

Spotkanie dla partnerów wiodących projektów odbyło się w dniach 26-28 września w Lille we Francji.

 

W szkoleniu udział wziął partner wiodący projektu CARES (Teleopieka dla starzejącej się Europy) z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Projektowe dni szkoleniowe

 

Szkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Rafał ModrzewskiSzkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Katarzyna RzemykowskaSzkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Małgorzata Kruk-SzarszewskaSzkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Małgorzata Kruk-SzarszewskaSzkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Małgorzata Kruk-SzarszewskaSzkolenie liderów projektów międzynarodowych, Lille, Francja, fot. Małgorzata Kruk-Szarszewska