Współpraca Międzynarodowa

14-18 marca – tydzień wydarzeń platformy learningowej programu Interreg Europa

Eksperci tematyczni platformy learningowej programu Interreg Europa zapraszają od 14 marca do 18 marca br. na wydarzenia i sesje na żywo. Informacje na ten temat są dostępne na stronie programu. Spotkania będą prowadzone w roboczym języku programu – po angielsku.  

 

W ciągu pięciu dni będzie można zgłębiać wiedzę, czerpać inspirację z dobrych praktyk oraz bliżej zapoznać się z funkcjonującymi w Europie rozwiązaniami z zakresu polityki regionalnej. W tym celu zaplanowano warsztaty online, rozmowy z ekspertami programu Interreg Europa, wirtualne wizyty studyjne oraz sesje matchmakingowe. 

 

  • Sesje matchmakingowe

 

Dla władz regionalnych planowane są sesje matchmakingowe (ang. Matchmaking sessions). Są to tematyczne dyskusje nad wybranymi zagadnieniami rozwoju regionalnego, adresowane w szczególności do Instytucji Zarządzających programami Funduszy Strukturalnych. Sesje matchmakingowe z udziałem zagranicznych partnerów organizują i moderują eksperci. Trwają od 90 minut do dwóch godzin. Sesje to także okazja do zapoznania potencjalnych partnerów projektowych i przetestowania wymiany doświadczeń z europejskimi podmiotami w praktyce. Informacje na temat ubiegania się o sesje matchmakingowe oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie programu Interreg Europa

 

Terminy i tematyka spotkań