Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

współpraca międzynarodowa wsp. międzynarodowa

Z misją gospodarczą do USA – czekamy na zgłoszenia!

Fot. Archiwum UMWKP

Kujawsko-pomorskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Dokumenty należy przesłać do przyszłego poniedziałku (21 listopada). Więcej informacji na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl.

Czytaj więcej

Szkolenie o priorytetach i programach Unii Europejskiej 2021-2027

Warsztaty przygotowania projektu

W dniach 25-26 października 2022 r. Urząd Marszałkowski w Toruniu gościł przedstawicieli  regionalnych organizacji pozarządowych, instytucji kultury, edukacji, szkolnictwa wyższego, sektora społecznego oraz samorządów lokalnych. Okazją do spotkania było szkolenie pt. „Citizens participation, EU projects and funds” organizowane wspólnie ze stowarzyszeniem European Association for Local Democracy/ ALDA.

Czytaj więcej

Rusza drugi nabór wniosków w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Logotyp Interreg

Można już przesyłać pomysły na projekt w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Wspólny Sekretariat programu uruchomił drugi nabór wniosków, który potrwa do lutego 2023 roku.

Czytaj więcej

Pomnik Władysława Raczkiewicza w Gruzji

Ceremonia odsłonięcia pomnika Władysława Raczkiewicza w Kutaisi

Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Roman Jasiakiewicz i Tadeusz Pogoda uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia w gruzińskim Kutaisi pomnika Władysława Raczkiewicza, prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1939-1947, a wcześniej m.in. urzędującego w Toruniu wojewody Wielkiego Pomorza (1936-1939). 

Czytaj więcej

Pomorskie Webinarium Informacyjne "Programy Interreg na lata 2021-2027"

Grafika - Pomorskie Webinarium Informacyjne "Programy Interreg na lata 2021-2027"

Już 8 listopada 2022 r. odbędzie się Pomorskie Webinarium Informacyjne poświęcone programom Interreg na lata 2021-2027.

Czytaj więcej

Cyfrowa rzeczywistość w kujawsko-pomorskiej turystyce

European Week of Regions and Cities

Europejski Tydzień Regionów i Miast znane także jako Open Days, to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce spójności.

Czytaj więcej

Kapitalizacja projektów Interreg - spotkania informacyjne 12-13-14 października

Grafika ilustracyjna

Departament Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na spotkania informacyjne na temat bazy efektów projektów, które zostały zrealizowane w programach Interreg i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Spotkania poprowadzi dr Anna Borowczak z firmy badawczej EGO-Evaluation for Government Organizations.

Czytaj więcej

ThreeT Final Conference in Malta, Konferencja podsumowująca rezultaty projektu ThreeT

fot. R. Modrzewski

W dniu 13 września 2022 r. odbyła się na Malcie konferencja podsumowująca 5-letni okres budowania turystyki regionalnej pod parasolem projektu ThreeT (Thematic Trail Trigger). Podczas konferencji partnerzy z 9 krajów Europy zaprezentowali rezultaty wypracowane w ramach udziału w projekcie.

Czytaj więcej

Spotkanie informacyjne programów INTERREG

Logotyp INTERREG

W związku ze zbliżającymi się kolejnymi naborami wniosków, 28 września Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na seminarium online wprowadzające do programów Interreg Europa, Interreg Europa Środkowa, Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej

Oficjalna wizyta w Saksonii-Anhalt

Oficjalna wizyta w Saksonii-Anhalt, spotkanie z premierem Reinerem Haseloffem, fot. Ute Albersmann

W Magdeburgu, stolicy zaprzyjaźnionego niemieckiego kraju związkowego Saksonia-Anhalt, przebywała z oficjalną wizytą (18-20 września) delegacja naszego województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Gospodarz naszego województwa spotkał się m.in. z premierem Reinerem Haseloffem; odbyły się też rozmowy o współpracy gospodarczej.

Czytaj więcej

Rozrywka, fascynacja, edukacja – tak działa turystyka kreatywna

Podsumowanie projektu Cult-CreaTE, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy (14 września) w międzynarodowym gronie projekt Cult-CreaTE (Interreg Europe), którego celem jest upowszechnienie turystyki kreatywnej i kulturowej. Spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym z udziałem partnerów z Grecji, Łotwy i Węgier, których gościmy w Toruniu, oraz z Irlandii, Cypru, Włoch i Szkocji, którzy w spotkaniu uczestniczyli online.

Czytaj więcej

Delegacje zagraniczne z wizytą na Kujawach i Pomorzu

Przekazanie gościom aktu nadania jednemu z toruńskich placów imienia Witalisa Ugrechelidze, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Budowanie trwałych relacji z zagranicznymi partnerami jest jednym z priorytetów samorządu województwa. W naszym regionie gościły oficjalne delegacje z zaprzyjaźnionych regionów Gruzji, Litwy i Szkocji, a także przedstawiciele ukraińskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i przedstawicielka Konsulatu Honorowego RP w Pampelunie. 30 sierpnia odbyły się spotkania organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy.

Czytaj więcej

Poznaj moc ciszy we Wdeckim Parku Krajobrazowym

Wdecki Park Krajobrazowy, fot. UMWKP

Na obszarze Wdeckiego Parku Krajobrazowego powstała pierwsza w Polsce „ścieżka ciszy”. Jest to nowy produkt turystyczny zaczerpnięty z Finlandii Centralnej i zrealizowany przez samorząd województwa w ramach pilotażowego projektu „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna” (program Interreg Europa). W Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu (powiat świecki) odbyło się spotkanie podsumowujące realizację działania.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

fot. www.dniotwarte.eu

W dniach 7-9 października br. odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 (DOFE).

Czytaj więcej

Skarby przyrody krajów wyszehradzkich – wystawa w ECWM (galeria)

Wernisaż wystawy fotografii „Skarby przyrody krajów wyszehradzkich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W siedzibie Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu można oglądać wystawę fotografii „Skarby przyrody krajów wyszehradzkich”. Wernisaż odbył się w piątek (5 sierpnia) z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i konsula generalnego Węgier Pála Attili Illésa. Ekspozycję można oglądać do 9 września.

Czytaj więcej

Feel the Silence – Obszary ciszy w Finlandii Centralnej

Park Narodowy Leivonmäki, mapa parku, fot Katarzyna Rzemykowska

W dniach 21-23 czerwca 2022 r. delegacja z Województwa Kujawsko-Pomorskiego wzięła udział w wizycie studyjnej do Finlandii Centralnej, w ramach realizacji projektu pilotażowego ThreeT pn. „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna”. W wizycie udział wzięli przedstawiciele Departamentu Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Gospodarczego, Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz przedstawiciel Vision Management & Consulting, koordynatora zewnętrznego projektu pilotażowego.

Czytaj więcej

Sukces toruńskich uczennic w USA

Spotkanie marszałka z uczestniczkami konkursu Odyseja Umysłu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki gościł 15 czerwca uczennice toruńskiego X Liceum Ogólnokształcącego. Julia Cyrankowska, Karolina Józefowicz, Maja Karasiewicz, Agata Korzeniowska, Klaudia Niedziałkowska, Izabela Piotrowska i Wiktoria Stefańska reprezentowały w Stanach Zjednoczonych swoją szkołę i nasze województwo w międzynarodowym konkursie „Odyseja Umysłu”, zdobywając 3. miejsce.

Czytaj więcej

Spotkanie partnerów projektu Digitourism w Brukseli

Grafika ilustracyjna

Partnerzy projektu Digitourism spotkali się w minioną środę (8 czerwca) w Brukseli. Zebranie było okazją do przedstawienia stanu realizacji Planów Działania oraz akcji pilotażowych, a także podzielenia się swoimi sukcesami oraz wyzwaniami, jakie pojawiają się przy wprowadzaniu innowacji i wirtualnej rzeczywistości do świata turystyki.

Czytaj więcej

Interreg Europa: podsumowanie pierwszego naboru wniosków

Logotyp Interreg

31 maja zakończył się pierwszy nabór wniosków projektowych w ramach Interreg Europa 2021-2027. W najbliższych tygodniach Wspólny Sekretariat programu poinformuje wnioskodawców o pierwszym etapie oceny - wynikach weryfikacji kwalifikowalności, a następnie dokonana zostanie ocena merytoryczna. Planowana data akceptacji projektowych do realizacji to grudzień 2022 roku.

Czytaj więcej

O Azji w Toruniu

Uroczysta gala otwarcia Kongresu Azjatyckiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Już po raz dziewiąty liczne grono zainteresowanych tematem Azji – zarówno zawodowo, jak i prywatnie – spotkało się w Toruniu podczas Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego (18-20 maja), jednego z najważniejszych w Europie Środkowej wydarzeń poświęconych państwom Azji w wymiarze politycznym, społecznym, gospodarczym, biznesowym i kulturowym. Gościem honorowym było Królestwo Tajlandii. Podczas uroczystej gali otwarcia samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Nabór wniosków Interreg Europa – sesje pytań i odpowiedzi ze Wspólnym Sekretariatem w kwietniu i maju 2022

Wspólny Sekretariat programu Interreg Europa zaprasza w związku z pierwszym naborem wniosków (trwa do 31 maja br.) na sesje pytań i odpowiedzi prowadzone online, w roboczym języku programu – po angielsku. Podczas rejestracji można zadawać pytania dotyczące naboru oraz opracowywania wniosku o dofinansowanie. Odpowiedzi udzielą w trakcie sesji specjaliści ze Wspólnego Sekretariatu.

Czytaj więcej

Interreg Europa 2021-2027 – pierwszy nabór wniosków

Grafika ilustracyjna

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na kolejne spotkanie na temat pierwszego naboru wniosków Interreg Europa 2021-2027. Wydarzenie odbędzie się online 12 kwietnia 2022 r., 9:30–12:30.

Czytaj więcej

14-18 marca - tydzień wydarzeń platformy learningowej programu Interreg Europa

Eksperci tematyczni platformy learningowej programu Interreg Europa zapraszają od 14 marca do 18 marca br. na wydarzenia i sesje na żywo. Informacje na ten temat są dostępne na stronie programu. Spotkania będą prowadzone w roboczym języku programu – po angielsku.  

Czytaj więcej

Rejestracja na Krajowy Dzień Informacyjny na temat pierwszego naboru wniosków Interreg Europa - 15 marca 2022

Zdjęcie ozdobne z portalu www.pexels.com

Krajowy Punkt Kontaktowy Programu Interreg Europa zaprasza na Krajowy Dzień Informacyjny na temat pierwszego naboru wniosków w programie Interreg Europa 2021-2027. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2022 roku w formule online, w godzinach 10:00 – 12:15. Podczas spotkania zostanie zapewnione tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski.

Czytaj więcej

Solidarni z Ukrainą. Oświadczenie marszałka Piotra Całbeckiego (UA)

Wywieszone na maszcie przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu flagi Polski, Ukrainy, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Unii Europejskiej, fot. Andrzej Goiński/UMKWP

- Samorząd województwa w pełni solidaryzuje się z Narodem Ukraińskim - z mieszkańcami Ukrainy, w tym z zamieszkującymi jej terytorium Polakami oraz z Ukraińcami, którzy swój nowy dom znaleźli w województwie kujawsko-pomorskim - czytamy w oświadczeniu marszałka Piotra Całbeckiego. 28 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa, podczas której przyjęte zostało stanowisko w sprawie wsparcia Ukrainy. Frontony Urzędu Marszałkowskiego oraz Filharmonii Pomorskiej i Opery Nova zostały podświetlone w niebiesko-żółte barwy narodowe Ukrainy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone