Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

współpraca międzynarodowa wsp. międzynarodowa

Krajowy Dzień Informacyjny Interreg Europa: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć o Programie Współpracy Międzyregionalnej

Logotyp Interreg Europa

15 marca ruszył drugi nabór wniosków w programie Interreg Europa. To doskonała okazja dla organizacji i instytucji zainteresowanych współpracą, aby opracować i zrealizować projekty o charakterze międzyregionalnym.

Czytaj więcej

8 kroków do idealnego projektu - poradnik dla aplikujących wg. Programu Interreg Europa Środkowa

Interreg Europa Środkowa, graf. interreg-central.eu

Szukasz nowych inicjatyw projektowych? Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz od czego zacząć? W tym artykule postaram się przedstawić kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci napisać projekt w sposób profesjonalny i skuteczny, tak aby miał szanse na otrzymanie dofinasowania w ramach programu Interreg Europa Środkowa.

Czytaj więcej

Teleopieka na poziomie europejskim

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

W marcu rusza nowy projekt samorządu województwa, w ramach programu Interreg Europa, pt. Teleopieka dla starzejącej się Europy (akronim CARES). Głównym zadaniem projektu, w którym uczestniczy 8 europejskich regionów z Polski, Francji, Austrii, Danii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii i Chorwacji, jest rozwój i upowszechnienie usług zdalnej opieki osób starszych, niesamodzielnych czy zamieszkujących obszary peryferyjne.

Czytaj więcej

Projekty międzynarodowe – szansą na szybszy rozwój regionu

Konferencja „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? Przykłady dobrych praktyk z województwa kujawsko-pomorskiego”, fot. Agata Mazurek

W Młynach Rothera w Bydgoszczy, 14 lutego 2023 r., odbyła się konferencja pn. „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe”, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza, Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? - zaproszenie na konferencję

Grafika ilustracyjna

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy sedeczenie zapraszają na konferencję „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? Przykłady dobrych praktyk z województwa kujawsko-pomorskiego”, która będzie miała miejsce 14 lutego 2023 r.

Czytaj więcej

Spotkanie o programach Interreg Europa, Region Morza Bałtyckiego i Europa Środkowa – zarejestruj się!

1 lutego 2023 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje, w formie on-line, seminarium wprowadzające do programów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej. Spotkanie odbędzie się w godz. 10:00 – 12:00.

Czytaj więcej

Podsumowaliśmy realizację projektu pilotażowego „Ścieżka ciszy”

Ścieżka ciszy WPK, fot. R.Modrzewski

„Ścieżka ciszy” to pilotażowy i unikalny w Polsce produkt turystyczny, którego pomysł zaczerpnięto z Finlandii Centralnej, zrealizowany przez Samorząd Województwa w ramach projektu „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna” (program Interreg Europa). Szlak przebiega przez atrakcyjny krajobrazowo i przyrodniczo teren Wdeckiego Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku miast i szlaków komunikacyjnych i ma za zadanie zwrócenie naszej uwagi na pozytywne aspekty ciszy w życiu człowieka.

Czytaj więcej

Z misją gospodarczą do USA

Fot. Archiwum UMWKP

Przedstawiciele sześciu kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej wezmą udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Więcej na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj więcej

Z misją gospodarczą do USA – czekamy na zgłoszenia!

Fot. Archiwum UMWKP

Kujawsko-pomorskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Dokumenty należy przesłać do przyszłego poniedziałku (21 listopada). Więcej informacji na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl.

Czytaj więcej

Szkolenie o priorytetach i programach Unii Europejskiej 2021-2027

Warsztaty przygotowania projektu

W dniach 25-26 października 2022 r. Urząd Marszałkowski w Toruniu gościł przedstawicieli  regionalnych organizacji pozarządowych, instytucji kultury, edukacji, szkolnictwa wyższego, sektora społecznego oraz samorządów lokalnych. Okazją do spotkania było szkolenie pt. „Citizens participation, EU projects and funds” organizowane wspólnie ze stowarzyszeniem European Association for Local Democracy/ ALDA.

Czytaj więcej

Rusza drugi nabór wniosków w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Logotyp Interreg

Można już przesyłać pomysły na projekt w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Wspólny Sekretariat programu uruchomił drugi nabór wniosków, który potrwa do lutego 2023 roku.

Czytaj więcej

Pomnik Władysława Raczkiewicza w Gruzji

Ceremonia odsłonięcia pomnika Władysława Raczkiewicza w Kutaisi

Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Roman Jasiakiewicz i Tadeusz Pogoda uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia w gruzińskim Kutaisi pomnika Władysława Raczkiewicza, prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1939-1947, a wcześniej m.in. urzędującego w Toruniu wojewody Wielkiego Pomorza (1936-1939). 

Czytaj więcej

Pomorskie Webinarium Informacyjne "Programy Interreg na lata 2021-2027"

Grafika - Pomorskie Webinarium Informacyjne "Programy Interreg na lata 2021-2027"

Już 8 listopada 2022 r. odbędzie się Pomorskie Webinarium Informacyjne poświęcone programom Interreg na lata 2021-2027.

Czytaj więcej

Cyfrowa rzeczywistość w kujawsko-pomorskiej turystyce

European Week of Regions and Cities

Europejski Tydzień Regionów i Miast znane także jako Open Days, to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce spójności.

Czytaj więcej

Kapitalizacja projektów Interreg - spotkania informacyjne 12-13-14 października

Grafika ilustracyjna

Departament Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na spotkania informacyjne na temat bazy efektów projektów, które zostały zrealizowane w programach Interreg i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Spotkania poprowadzi dr Anna Borowczak z firmy badawczej EGO-Evaluation for Government Organizations.

Czytaj więcej

ThreeT Final Conference in Malta, Konferencja podsumowująca rezultaty projektu ThreeT

fot. R. Modrzewski

W dniu 13 września 2022 r. odbyła się na Malcie konferencja podsumowująca 5-letni okres budowania turystyki regionalnej pod parasolem projektu ThreeT (Thematic Trail Trigger). Podczas konferencji partnerzy z 9 krajów Europy zaprezentowali rezultaty wypracowane w ramach udziału w projekcie.

Czytaj więcej

Spotkanie informacyjne programów INTERREG

Logotyp INTERREG

W związku ze zbliżającymi się kolejnymi naborami wniosków, 28 września Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na seminarium online wprowadzające do programów Interreg Europa, Interreg Europa Środkowa, Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej

Oficjalna wizyta w Saksonii-Anhalt

Oficjalna wizyta w Saksonii-Anhalt, spotkanie z premierem Reinerem Haseloffem, fot. Ute Albersmann

W Magdeburgu, stolicy zaprzyjaźnionego niemieckiego kraju związkowego Saksonia-Anhalt, przebywała z oficjalną wizytą (18-20 września) delegacja naszego województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Gospodarz naszego województwa spotkał się m.in. z premierem Reinerem Haseloffem; odbyły się też rozmowy o współpracy gospodarczej.

Czytaj więcej

Rozrywka, fascynacja, edukacja – tak działa turystyka kreatywna

Podsumowanie projektu Cult-CreaTE, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy (14 września) w międzynarodowym gronie projekt Cult-CreaTE (Interreg Europe), którego celem jest upowszechnienie turystyki kreatywnej i kulturowej. Spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym z udziałem partnerów z Grecji, Łotwy i Węgier, których gościmy w Toruniu, oraz z Irlandii, Cypru, Włoch i Szkocji, którzy w spotkaniu uczestniczyli online.

Czytaj więcej

Delegacje zagraniczne z wizytą na Kujawach i Pomorzu

Przekazanie gościom aktu nadania jednemu z toruńskich placów imienia Witalisa Ugrechelidze, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Budowanie trwałych relacji z zagranicznymi partnerami jest jednym z priorytetów samorządu województwa. W naszym regionie gościły oficjalne delegacje z zaprzyjaźnionych regionów Gruzji, Litwy i Szkocji, a także przedstawiciele ukraińskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i przedstawicielka Konsulatu Honorowego RP w Pampelunie. 30 sierpnia odbyły się spotkania organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy.

Czytaj więcej

Poznaj moc ciszy we Wdeckim Parku Krajobrazowym

Wdecki Park Krajobrazowy, fot. UMWKP

Na obszarze Wdeckiego Parku Krajobrazowego powstała pierwsza w Polsce „ścieżka ciszy”. Jest to nowy produkt turystyczny zaczerpnięty z Finlandii Centralnej i zrealizowany przez samorząd województwa w ramach pilotażowego projektu „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna” (program Interreg Europa). W Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu (powiat świecki) odbyło się spotkanie podsumowujące realizację działania.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

fot. www.dniotwarte.eu

W dniach 7-9 października br. odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 (DOFE).

Czytaj więcej

Skarby przyrody krajów wyszehradzkich – wystawa w ECWM (galeria)

Wernisaż wystawy fotografii „Skarby przyrody krajów wyszehradzkich”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W siedzibie Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu można oglądać wystawę fotografii „Skarby przyrody krajów wyszehradzkich”. Wernisaż odbył się w piątek (5 sierpnia) z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i konsula generalnego Węgier Pála Attili Illésa. Ekspozycję można oglądać do 9 września.

Czytaj więcej

Feel the Silence – Obszary ciszy w Finlandii Centralnej

Park Narodowy Leivonmäki, mapa parku, fot Katarzyna Rzemykowska

W dniach 21-23 czerwca 2022 r. delegacja z Województwa Kujawsko-Pomorskiego wzięła udział w wizycie studyjnej do Finlandii Centralnej, w ramach realizacji projektu pilotażowego ThreeT pn. „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna”. W wizycie udział wzięli przedstawiciele Departamentu Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Gospodarczego, Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz przedstawiciel Vision Management & Consulting, koordynatora zewnętrznego projektu pilotażowego.

Czytaj więcej

Sukces toruńskich uczennic w USA

Spotkanie marszałka z uczestniczkami konkursu Odyseja Umysłu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki gościł 15 czerwca uczennice toruńskiego X Liceum Ogólnokształcącego. Julia Cyrankowska, Karolina Józefowicz, Maja Karasiewicz, Agata Korzeniowska, Klaudia Niedziałkowska, Izabela Piotrowska i Wiktoria Stefańska reprezentowały w Stanach Zjednoczonych swoją szkołę i nasze województwo w międzynarodowym konkursie „Odyseja Umysłu”, zdobywając 3. miejsce.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.