Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

współpraca międzynarodowa wsp. międzynarodowa

Pierwszy Newsletter projektu CARES już dostępny !!!

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane informacjami na temat działań prowadzonych w ramach projektu CARES (Interreg Europa) do przeczytania pierwszego numeru newslettera.

Czytaj więcej

Porozumienie z partnerami ze Szkocji

Toruń, Uroczyste podpisanie porozumienia ze szkockim Fife, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Szkockie hrabstwo Fife jest oficjalnym partnerem województwa kujawsko-pomorskiego. 28 sierpnia marszałek Piotr Całbecki i Altany Craik, reprezentujący naszych szkockich partnerów radny i rzecznik ds. finansów, gospodarki i planowania strategicznego, złożyli podpisy pod porozumieniem o współpracy regionalnej.

Czytaj więcej

Program Interreg Europa szuka pracowników

Logotyp Interreg Europa

Program Interreg Europa poszukuje chętnych do pracy na pełnym etacie w Lille we Francji, na stanowiskach:

Czytaj więcej

Polscy Beneficjenci Wśród Finalistów Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Europejski Projekt REGIOSTARS 2023

Logotyp Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Europejski Projekt REGIOSTARS 2023

W tegorocznej edycji konkursu na najbardziej innowacyjny europejski projekt, aplikanci zaskoczyli swoim zaangażowaniem, składając rekordową liczbę aż 228 wniosków! Spośród nich jury z zadowoleniem wybrało 30 najlepszych projektów spośród 6 kategorii. Cieszymy się, że wśród tych utalentowanych finalistów znalazły się projekty z programów Interreg, z udziałem polskich beneficjentów.

Czytaj więcej

Amerykańscy żołnierze odwiedzili małych pacjentów (zdjęcia)

Żołnierze USA z wizytą w oddziałach dziecięcych WSZ w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Stacjonujący w Toruniu żołnierze armii USA złożyli w środę (19 lipca) wizytę pacjentom oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Było dużo dobrej zabawy.

Czytaj więcej

Forum SUE RMB

Baner informujący o dacie i godzinie forum w języku angielskim, żródło: www.eusbsr.eu/annualforum2023

4 i 5 października br., w Rydze, odbędzie się 14 Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego (SUE RMB). Więcej informacji.

Czytaj więcej

TeBiCE – wideokonferencja inaugurująca projekt

Obrazek dekoracyjny

Jak skutecznie zagospodarować produkty uboczne i odpady pochodzące z produkcji pierwotnej i przetwórstwa rolno-spożywczego? To temat międzynarodowego projektu pn. TeBiCE (Biorafinerie terytorialne dla gospodarki cyrkularnej), w którym uczestniczy Województwo Kujawsko-Pomorskie. Pod koniec czerwca odbyło się oficjalne spotkanie i prezentacja partnerów konsorcjum projektowego z 6 krajów Europy Środkowej (w trybie zdalnym).

Czytaj więcej

Teleopieka domowa dla starzejącej się Europy

Teleopieka dla starzejącej się Europy, konferencja inaugurująca projekt, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Teleopieka domowa, sztandarowy projekt społeczny samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, to jeden z cieszących się dużym zainteresowaniem kierunków w usługach opiekuńczych. Naszymi doświadczeniami w tej dziedzinie dzielimy się z partnerami z siedmiu krajów Unii Europejskiej w międzynarodowym programie „Teleopieka dla starzejącej się Europy” (CARES). W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się dwudniowa (20 i 21 czerwca) konferencja inaugurująca przedsięwzięcie.

Czytaj więcej

Wizyta ambasadora Serbii

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z ambasadorem Serbii, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek województwa Piotr Całbecki dziś (15 czerwca) podjął w Urzędzie Marszałkowskim ambasadora Serbii Nebojša Košutica. W spotkaniu uczestniczył także konsul honorowy Serbii w Katowicach Ranko Tomović oraz konsul honorowy Serbii w Bydgoszczy Maria Lorentowicz-Zagalak. Była to pierwsza wizyta ambasadora w naszym regionie.

Czytaj więcej

Wizyta delegacji ze Stanów Zjednoczonych

Wizyta delegacji z Teksasu w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do Kujawsko-Pomorskiego przybyli przedstawiciele samorządów miast Collage Station i Bryan, środowisk eksperckich i naukowych z Uniwersytetu A&M w Teksasie (Uniwersytet Rolniczo-Mechaniczny oraz przedstawiciele Polonii z Teksasu na czele z Jimem Mazurkiewiczem, odznaczonym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis za swoją działalność społeczną w środowisku polskim w Stanach Zjednoczonych oraz promocję naszego regionu w USA. Dziś (12 czerwca) spotkali się z marszałkiem Piotrem Całbeckim i członkiem zarządu województwa Sławomirem Kopyściem.

Czytaj więcej

Lokalna Grupa Interesariuszy – START !!!

Spotkanie Lokalnej Grupy Interesariuszy projektu CARES (Interreg Europa), fot. Małgorzata Kruk-Szarszewska

Działania projektu CARES (Teleopieka dla starzejącej się Europy) postępują zgodnie z planem.

Czytaj więcej

Kongres Azjatycki po raz dziesiąty

Kongres Azjatycki w Toruniu: marszałek Piotr Całbecki w rozmowie z ambasadorem Chin Sun Linjiangiem, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść uczestniczyli w czwartkowym (18 maja) oficjalnym otwarciu obradującego w Toruniu Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Już po raz dziesiąty w mieście Kopernika spotykają się dyplomaci, eksperci, naukowcy i przedsiębiorcy związani z Azją, by prowadzić debaty i uczestniczyć w spotkaniach biznesowych. Gościem honorowym jest tym razem Republika Azerbejdżanu.

Czytaj więcej

Szkolenia na temat drugiego naboru wniosków Interreg Europa 2021-2027

Logotyp - Interreg

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie w programie Interreg Europa 2021-2027, bez ograniczeń tematycznych, trwa do 9 czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej

Rejestracja na spotkanie informacyjne na temat naboru wniosków Interreg Europa - 16 maja 2023 r., Warszawa

Drewniane hashtagi każdego tematu ułożone jeden na drugim

Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa zaprasza 16 maja 2023 roku na spotkanie informacyjne na temat drugiego naboru wniosków. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie (ul. Wspólna 2/4). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o możliwości udziału będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Czytaj więcej

Interreg Europa Środkowa – drugi nabór wniosków – spotkanie last minute

Logo Interreg Europa Środkowa

Drugi nabór wniosków w ramach Interreg Europa Środkowa trwa do 17 maja br. Dlatego przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego Programu zapraszają na spotkanie „last minute”, aby zaprezentować i zachęcić instytucje do wzięcia udziału w naborze.

Czytaj więcej

Krajowy Dzień Informacyjny Interreg Europa: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć o Programie Współpracy Międzyregionalnej

Logotyp Interreg Europa

15 marca ruszył drugi nabór wniosków w programie Interreg Europa. To doskonała okazja dla organizacji i instytucji zainteresowanych współpracą, aby opracować i zrealizować projekty o charakterze międzyregionalnym.

Czytaj więcej

8 kroków do idealnego projektu - poradnik dla aplikujących wg. Programu Interreg Europa Środkowa

Interreg Europa Środkowa, graf. interreg-central.eu

Szukasz nowych inicjatyw projektowych? Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz od czego zacząć? W tym artykule postaram się przedstawić kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci napisać projekt w sposób profesjonalny i skuteczny, tak aby miał szanse na otrzymanie dofinasowania w ramach programu Interreg Europa Środkowa.

Czytaj więcej

Teleopieka na poziomie europejskim

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

W marcu rusza nowy projekt samorządu województwa, w ramach programu Interreg Europa, pt. Teleopieka dla starzejącej się Europy (akronim CARES). Głównym zadaniem projektu, w którym uczestniczy 8 europejskich regionów z Polski, Francji, Austrii, Danii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii i Chorwacji, jest rozwój i upowszechnienie usług zdalnej opieki osób starszych, niesamodzielnych czy zamieszkujących obszary peryferyjne.

Czytaj więcej

Projekty międzynarodowe – szansą na szybszy rozwój regionu

Konferencja „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? Przykłady dobrych praktyk z województwa kujawsko-pomorskiego”, fot. Agata Mazurek

W Młynach Rothera w Bydgoszczy, 14 lutego 2023 r., odbyła się konferencja pn. „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe”, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza, Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? - zaproszenie na konferencję

Grafika ilustracyjna

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy sedeczenie zapraszają na konferencję „Do czego są zdolne projekty międzynarodowe? Przykłady dobrych praktyk z województwa kujawsko-pomorskiego”, która będzie miała miejsce 14 lutego 2023 r.

Czytaj więcej

Spotkanie o programach Interreg Europa, Region Morza Bałtyckiego i Europa Środkowa – zarejestruj się!

1 lutego 2023 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje, w formie on-line, seminarium wprowadzające do programów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej. Spotkanie odbędzie się w godz. 10:00 – 12:00.

Czytaj więcej

Podsumowaliśmy realizację projektu pilotażowego „Ścieżka ciszy”

Ścieżka ciszy WPK, fot. R.Modrzewski

„Ścieżka ciszy” to pilotażowy i unikalny w Polsce produkt turystyczny, którego pomysł zaczerpnięto z Finlandii Centralnej, zrealizowany przez Samorząd Województwa w ramach projektu „Obszary ciszy jako atrakcja turystyczna” (program Interreg Europa). Szlak przebiega przez atrakcyjny krajobrazowo i przyrodniczo teren Wdeckiego Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku miast i szlaków komunikacyjnych i ma za zadanie zwrócenie naszej uwagi na pozytywne aspekty ciszy w życiu człowieka.

Czytaj więcej

Z misją gospodarczą do USA

Fot. Archiwum UMWKP

Przedstawiciele sześciu kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej wezmą udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Więcej na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj więcej

Z misją gospodarczą do USA – czekamy na zgłoszenia!

Fot. Archiwum UMWKP

Kujawsko-pomorskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Dokumenty należy przesłać do przyszłego poniedziałku (21 listopada). Więcej informacji na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl.

Czytaj więcej

Szkolenie o priorytetach i programach Unii Europejskiej 2021-2027

Warsztaty przygotowania projektu

W dniach 25-26 października 2022 r. Urząd Marszałkowski w Toruniu gościł przedstawicieli  regionalnych organizacji pozarządowych, instytucji kultury, edukacji, szkolnictwa wyższego, sektora społecznego oraz samorządów lokalnych. Okazją do spotkania było szkolenie pt. „Citizens participation, EU projects and funds” organizowane wspólnie ze stowarzyszeniem European Association for Local Democracy/ ALDA.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.