Projekt Digitourism – Cyfrowa rzeczywistość w turystyce
Partnerzy projektu Digitoursim:
- Auvergne-Rhône-Alpes Tourism – Francja
- Fundacja Grand Paradis – Włochy
- Uniwersytet w Peczu – Węgry
- Rada Hrabstwa Surrey – Wielka Brytania
- Władze Okręgu Oppland – Norwegia
- Aragoński Instytut Technologii – Hiszpania
- Stowarzyszenie Innovalia – Hiszpania
- Województwo Kujawsko-Pomorskie – Polska
- NHTV Uniwersytet Nauk Stosowanych w Bredzie – Holandia
Projekt Digitourism służy usprawnieniu polityki regionów partnerskich (fundusze strukturalne i polityka regionalna), wspierając innowacyjne zastosowania rzeczywistości wirtualnej w sektorze turystycznym. Wykorzystanie nowinek technologicznych może znacząco wesprzeć samorządy w promocji zasobów dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz zapewnić przedsiębiorcom w branży turystycznej przewagę w bardzo konkurencyjnym sektorze gospodarki.
Istnieje szeroki zakres możliwości zastosowania cyfrowej rzeczywistości:
- Nowe narzędzie promocyjne (wykorzystanie na targach, publikowanie treści do obejrzenia w domu itp.).
- Rewolucyjny sposób świadomego wyboru oferty z branży turystycznej, wykorzystujący najnowszą technologię wirtualnej rzeczywistości, dla osób zainteresowanych sprawdzeniem potencjalnych kierunków podróży, zastępując tradycyjne broszury i ulotki, wirtualnym obraze.
- Narzędzie przełamujące ograniczenia, umożliwiające organizowanie wycieczek w wirtualnej rzeczywistości do miejsc, które nie są łatwo dostępne dla osób starszych lub niepełnosprawnych lub miejsc, których nie można odwiedzić ze względów bezpieczeństwa.
- Medium do poszerzania możliwości utrwalenia wspomnień z wakacji nakręcone w 3D pozwalające turystom na ponowne przeżycie i zanurzenie się w swoich doświadczeniach, dając nowy sposób dzielenia się wspomnieniami z podróży z najbliższymi i znajomymi.
Aby osiągnąć główny cel, Digitourism wspiera działania takie jak:
- Wspieranie innowacji w konkretnym sektorze (Cyfrowe realia, gdy takie inicjatywy istnieją): programy dotacji, stymulowanie projektów itp.
- Organizowanie najlepszych warunków dla stymulowania innowacji w sektorze cyfrowej rzeczywistości wzmacniając powiązania między małymi i średnimi przedsiębiorcami, a władzami publicznymi, poprzez zapewnienie dostępności do publicznych danych cyfrowych, w celu zasilania aplikacji wykorzystujących wirtualną rzeczywistość
- Włączenie udziałowców gospodarki turystycznej w proces innowacji, aby pomóc w skierowaniu tej innowacji do sektora turystycznego.
- Zapewnienie zaangażowania podmiotów regionalnych, w szczególności instytucji zarządzających funduszami strukturalnymi
Czas realizacji projektu: czerwiec 2018 – czerwiec 2023.
Zaplanowana kwota dofinansowania / Budżet województwa kujawsko-pomorskiego: 1 957 745.00 EUR
Szczegółowe informacje o projekcie:
https://www.interregeurope.eu/digitourism/