Edukacja

Wymarzony dzień na spływ!

15 czerwca 2016 r. dla najmłodszych i najzdolniejszych uczniów oraz ich rodziców nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu zorganizowali spływ kajakowy rzeką Drwęcą. Spływ odbył się w ramach Projektu „Children Dream” realizowanego przez  Ośrodek wraz z firmą AKF Al. Khalediah European Horse Festival. Podczas wyjątkowo udanej i sprawnie zorganizowanej imprezy uczniowie wraz z rodzicami mogli podziwiać piękno przyrody, wspólnie, bez pośpiechy spędzić ze sobą czas i odbyć oryginalną lekcję przyrody. Na zakończenie spływu mamy uczniów, które jeszcze w tym roku nie odważyły się wsiąść do kajaków, przygotowały  pysznego grilla, aby zmęczeni uczestnicy wyprawy mogli się posilić i odzyskać siły. Kolejną tego typu imprezę zaplanowano na początek przyszłego roku szkolnego.

 

 

Spływ kajakowy to już kolejna atrakcja dla uczniów SOSW, którą finansuje sponsor – firma AKF. Wcześniej uczniowie wyjechali na turnus socjoterapeutyczno-językowy do Władysławowa oraz turnus socjoterapeutyczno-rehabilitacyjny w Wieżyca-Kolano. 

 

www.sosw.torun.pl

Opracowała Agnieszka Wyrwas

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

poczęstunek nad Drwęcąspływ - spotkaniespływ - widokispływ - zakończeniespływ - zakrętspływ Drwęcąspływ kajakowy Drwęcąspływ kajakowy