Edukacja

Wideokonferencja z nauczycielami bibliotek

W ramach działań „Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych” w dniu 12 stycznia 2015 r. Biblioteka Pedagogiczna KPCEN we Włocławku zorganizowała ogólnopolską wideokonferencję Mobilny warsztat pracy nauczyciela bibliotekarza.

 
Celem konferencji była prezentacja narzędzi online i ich zastosowania w pracy dydaktycznej, a także  doskonalenie nowoczesnego, bibliotecznego warsztatu pracy.
Uczestnicy konferencji poznali różnorodne aplikacje internetowe m.in. wirtualny dysk, interaktywną tablicę, programy do tworzenia dynamicznych prezentacji multimedialnych, edytory zdjęć, aplikacje do tworzenia mówiących awatarów, książeczek komiksowych, filmów, puzzli, oprogramowanie do zapisywania stron internetowych oraz elektroniczne mapy myśli. Na podsumowanie spotkania przeprowadzony został meeting, w którym nauczyciele wypowiedzieli się na temat poznanych aplikacji. Uczestnicy wideokonferencji mieli też możliwość współdzielenia pulpitu i zdalnej pracy na nim w powiązaniu z innymi osobami z Polski. Na bieżąco prowadzony był czat z udziałem wszystkich bibliotekarzy.
Wideokonferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wirtualnego spotkania wyrazili chęć udziału w tego typu przedsięwzięciach.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wideokonferencjach. Informacja na ich temat będzie na bieżąco przedstawiana za pomocą strony internetowej.
 
(TK)

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest organem prowadzącym.