Edukacja

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu - logo

W czasach króla Kazimierza Wielkiego – sprawny jak rycerz

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu organizuje 12 maja 2015 r.  V edycję Regionalnego Konkursu Historycznego pod hasłem: ”W czasach króla Kazimierza Wielkiego – sprawny jak rycerz”. Współorganizatorami konkursu są: Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu oraz Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

Honorowy Patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Kujawsko -Pomorskiego Piotr Całbecki.
 
Tegoroczny konkurs odbędzie się w wyjątkowej scenerii, w odrestaurowanych ruinach zamku krzyżackiego, w których młodzież ze szkół specjalnych z regionu, m.in.: Chełmna, Chełmży, Inowrocławia, Kruszwicy, Tucholi i Torunia poczuje atmosferę czasów średniowiecznych oraz będzie miała okazję wcielić się w rolę rycerzy, demonstrując swoją wiedzę historyczną, sprawność fizyczną i znajomość sztuk rycerskich.
 
Konkurs ma na celu integrację dzieci i młodzieży z regionu; udział w zmaganiach historycznych ma zachęcać młodzież do poznawania historii w atrakcyjny sposób. Rywalizacja konkursowa jest jednocześnie okazją do wspólnej zabawy i kolejnego spotkania w przyjacielskim gronie.

Organizatorzy konkursu: Romualda Tarasiuk, Iwona Orłowska.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu  jest jednostką oświatową, dl a której  organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 

Departament Kultury i Edukacji (TK)