Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej

Spotkanie z Iwoną Chmielewską

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Dobry pretekst do rozmowy, które odbędzie się 13 maja (środa) o godzinie 18:00 w siedzibie placówki przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Przedmiotem rozmowy będzie kolejna książka obrazowa Iwony Chmielewskiej Królestwo dziewczynki. Długo wyczekiwana, pierwotnie wydana w Korei, od 2014 r. jest dostępna dla polskiego czytelnika. Została wpisana na listę 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Award 2011.

 

Królestwo dziewczynki to pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, adresowana do czytelników w różnym wieku. Rozmowę z autorką na temat książki i zawartych w niej przesłań oraz związków picture books z myślą psychoanalityczną poprowadzi terapeutka Jolanta Czakyrowa.

 

Tematem następnych spotkań z cyklu Dobry pretekst do rozmowy o będą kolejne książki obrazowe autorstwa Iwony Chmielewskiej.

 

Wstęp wolny

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  

Departament Kultury i Edukacji (TK)