Edukacja

Logotyp Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Tydzień z inowrocławskim „Medykiem”

Jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłością zawodową, szukasz nowej, atrakcyjnej profesji to Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, przy Narutowicza 53 w Inowrocławiu wymarzone miejsce dla CIEBIE!

 

 Osoby zainteresowane podjęciem nauki w „Medyku” zapraszamy na indywidualne konsultacje.  Przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli, w okresie od 9 do 15 kwietnia masz możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z uczniami różnych kierunków oraz obejrzenia bogatej bazy dydaktycznej. Już dziś umów się z nauczycielem na zwiedzanie szkoły w terminie idealnym dla Ciebie.

 

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 odpowiada na potrzeby rynku i skierowana jest do osób poważnie myślących o swojej przyszłości. Oprócz popularnych  kierunków takich jak: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, technik elektroradiolog,  w nadchodzącym roku szkolnym naszą ofertę poszerzamy o kolejne nowe kierunki. Nowością jest zawód:

  • technik ortopeda, który zajmuje się m.in. projektowaniem, wykonywaniem oraz sprzedażą sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego w zakładach przemysłowych i rzemieślniczych, realizuje indywidualne zamówienia na przedmioty ortopedyczne;
  • ortoptystka, mimo że to mało znany zawód, wcale nie jest w Polsce taki nowy. Istnieje bowiem od ponad 30 lat. Zajmuje się diagnozą i leczeniem niedowidzenia, zeza oraz zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych;
  • protetyk słuchu in. diagnozuje ubytek słuchu pacjenta, dobiera odpowiedni aparat słuchowy do określonego ubytku słuchu.

 

Ponadto prowadzimy również kursy kwalifikacyjne w zawodzie opiekunka środowiskowa, a także opiekun medyczny.

             

Przypominamy, że inowrocławski „Medyk” istnieje ponad 60 lat, jest szkołą publiczną, bezpłatną, kształcącą z pasją. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu pod numerem tel. 52-357-62-22.

 

Autorzy tekstu: Monika Kurzawa, Monika Kwaśniewska-Adryan

http://www.medykino.com.pl

poczta@medykino.com.pl

 

 Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).