Edukacja

Strefa masażu
Strefa masażu

Strefa masażu podczas „Biegu Piastowskiego”

X edycja Biegu Piastowskiego odbyła się 13 maja 2017 roku. Trasa półmaratonu biegła z Kruszwicy (spod Mysiej Wieży) do Inowrocławia (Stadion Miejski im. Olimpijczyków). Z okazji jubileuszu imprezę wzbogacono w tym roku o bieg na 10 kilometrów: „Dyszka na Dyszkę”, którego trasa w większości przebiega przez Park Solankowy i najbliższe okolice.  Na dwóch dystansach wystartowało ponad 1000 osób.

 

Na mecie  zorganizowano strefę masażu, która była obsługiwana przez uczniów i absolwentów Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Inowrocławiu.                                                                                          

Nadzór merytoryczny pełnili nauczyciele z „Medyka” mgr Barbara Ruczkowska i mgr Dariusz Fielek.

W trakcie zawodów uczniowie doskonalili technikę masażu sportowego powysiłkowego. Wszyscy, którzy uczestniczyli w biegu mieli okazję skorzystać z masaży; wykonano ich ponad 200.

Wśród sportowców znajdowały się również osoby niepełnosprawne, które trasę pokonały na specjalnych wózkach inwalidzkich.

 

Opracowanie: Dariusz Fielek,  Monika Kwaśniewska-Adryan

Fotografie: Dariusz Antczak

http://www.medykino.com.pl

poczta@medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Pamiątkowa fotografiaStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuStrefa masażuPamiątkowa fotografia