Edukacja

Zaproszenie na konferencję

Storytelling – możliwości, korzyści i przyjemności sztuki opowiadania w procesie edukacyjnym

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza na konferencję, która odbędzie się 13.11.2018 r., w godz. 15.00–18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, pl. bł. Stefana W. Frelichowskiego 1 w Toruniu.

 

Konferencja jest skierowana do nauczycieli języka polskiego, języków obcych, historii, pedagogów, wychowawców, nauczycieli bibliotek szkolnych, nauczycieli świetlic i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

 

Celem spotkania jest zapoznanie nauczycieli ze storytellingiem jako metodą pracy z uczniami, pozwalającą kształcić umiejętności posługiwania się słowem.

 

Zapisy do 9.11.2018 r., o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

 

ZAPISZ SIĘ: www.kpcen-torun.edu.pl/course/view/3538

 

Wystąpienie dr Małgorzaty Litwinowicz-Droździel, pracownika Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, opowiadaczki, animatorki kultury, jest wezwaniem do sensownego mówienia i uważnego słuchania, do spotkania i budowania wspólnej przestrzeni.

 

Program konferencji:

  • Sztuka opowiadania w przestrzeni edukacji. Możliwości, pożytki, przyjemności (wykład) – dr Małgorzata Litwinowicz-Droździel, UW
  • Storytelling – jak sprzedać wiedzę – Ewa Kondrat, KPCEN Toruń
  • Storytelling w przygotowaniu warsztatu pracy nauczycieli języków – Krzysztof Strzemeski, UMK
  • Dzielenie się przykładami dobrych praktyk, pytania, wątpliwości nauczycieli uczestników konferencji – Anna Piątek, KPCEN Toruń

 

Opłata konferencyjna wynosi 25 zł.

 

Dane do przelewu:

Nr rachunku: 22 1020 5011 0000 9602 0207 5893, tytułem: konferencja – storytelling.

Kontakt: Anna Piątek, Anna.Piatek@kpcen-torun.edu.pl, tel. 881932318.