Edukacja

Logotyp SOSW w Toruniu

St. Patrick`s Day w Toruniu

Dnia 17 marca 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu odbyły się I Międzyszkolne Obchody Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii. W szkole zrobiło się zielono, wesoło i głośno.

 

 

W tygodniu poprzedzającym uroczystości uczniowie z klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej – w ramach projektu „Podróże małe i duże” – zapoznały się z historią, zabytkami i kuchnią Irlandii, wykorzystując przy okazji mapy i atlasy znajdujące się w bibliotece szkolnej. Uczniowie Gimnazjum wraz z nauczycielem geografii przygotowali gazetkę dotyczącą położenia i gospodarki wyspiarskiej Irlandii. Z kolei uczniowie ZSZ w ramach kółka Młody dziennikarz wykonali gazetkę poświęcone pisarzom irlandzkim i ich dziełom. Najmłodsi uczniowie z klas początkowych Szkoły Podstawowej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Zielona Irlandia”. Zadaniem małych artystów było wykonanie portretu św. Patryka lub dowolnej pracy związanej z Irlandią, przy użyciu wybranych przez siebie technik plastycznych.

 

17 marca br. w Ośrodku w Toruniu młodzież ze szkół specjalnych z Bydgoszczy, Grudziądza, Świecia i Torunia wzięła udział w konkursie wiedzy o Irlandii.

 

Przedstawiciele poszczególnych szkół musieli wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną dotyczącą Szmaragdowej Wyspy, ale również muzyczną, refleksem i kreatywnością. Uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w konkurencji podrzucania naleśników, a także piciu soku pietruszkowego na czas. Konkurs wygrała drużyna z Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie, na kartkach w kształcie koniczynki, napisali swoje marzenia, przywiązali je do baloników i puścili do nieba z nadzieją, że się spełnią.

 

Tego dnia w SOSW w Toruniu został również pobity rekord w ilości zielonych ubrań. W zabawę zaangażowało się wielu uczniów i nauczycieli. Łącznie wszyscy mieli na sobie ponad 400 zielonych części garderoby. Przy stoisku fryzjerskim można było pomalować sobie włosy i paznokcie na zielono lub twarze w barwy flagi irlandzkiej. Ten niezapomniany dzień upłynął w radosnej atmosferze przy dźwiękach muzyki celtyckiej oraz piosenkach znanych zespołów irlandzkich.

 

/http://www.sosw.torun.pl/

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK)

Dzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka ŚledźDzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka ŚledźDzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka ŚledźDzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka ŚledźDzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka ŚledźDzień Świętego Patryka w SOSW w Toruniu fot. Agnieszka Śledź