Edukacja

Logo KPCEN Bydgoszcz

Spotkanie

9 czerwca 2015 r. w auli Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy gościliśmy profesora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr hab. Jacka Pyżalskiego. Pan profesor podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów. Podsunął sporo konkretnych, bardzo prostych, jak sam podkreślał,  pomysłów do zastosowania w sytuacjach, kiedy wydawałoby się, że nic już nie działa. I taki też był tytuł zajęć: CO DZIAŁA, KIEDY NIC NIE DZIAŁA? JAK RADZIĆ SOBIE W SYTUACJACH TRUDNYCH WYCHOWAWCZO?

 

Każdą swoją propozycję prowadzący popierał konkretnymi scenkami z życia, zwracał uwagę na zmianę zachowań dzieci, ale też na zmianę zachowań nauczycieli. Z proponowanych metod każdy z pięćdziesięciu uczestników mógł wybrać coś dla siebie. Jedni zwracali uwagę na te rozwiązania, które wydają się skuteczne w pracy z dziećmi młodszymi, inni takie, które według nich sprawdzą się w pracy ze starszymi uczniami szkół podstawowych i gimnazjów. 

 

Uczestnicy zajęć prosili o kolejne spotkania z panem profesorem. Docenili potraktowanie tematu w bardzo praktyczny sposób, podanie propozycji łatwych do wdrożenia w codziennej pracy.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury i Edukacji (TK).