Edukacja

Logotyp Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

Sieć współpracy nauczycieli bibliotekarzy w Bydgoszczy

Kolejne spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkół bydgoskich odbyło się 19 października 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

 

Tym razem o różnych formach promocji czytelnictwa w  szkołach ponadgimnazjalnych opowiedziały koleżanki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy i koleżanka z Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie było również okazją do uaktualnienie wiedzy na temat książek, nowości na rynku wydawniczym, dotyczących  problematyki czytelnictwa i czytania. Zakończyliśmy refleksjami  nad  warsztatem pracy nauczyciela bibliotekarza oraz możliwościami i ograniczeniami w zakresie promocji czytelnictwa w szkole.

 

Oprac.  Ewa Bedełek

Fot. Agnieszka Handzel

 

 

 http://www.pbw.bydgoszcz.pl                        e-mail: pbw@pbw.bydgoszcz.pl

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

DyskusjaPrezentacja artykułu o czytelnictwiePrezentacja literatury o czytelnictwiePrezentacja literatury o czytelnictwiePrezentacja Zepołu Szkół PlastycznychPrezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcacych nr 6Uczestnicy SieciUczestnicy Sieci