Edukacja

Logotyp Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Relacja z wystawy prac plastycznych pt. „Papierowo naokoło”

23 kwietnia 2016 r. odbył się „XV BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI I PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI CZŁONKÓW SZKOLNYCH KLUBÓW ORIGAMI”. Impreza miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy z racji specyfiki nauki w szkole szpitalnej nie mieli dotąd możliwości zaistnienia na takiej imprezie. Tym razem stało się inaczej dzięki udziałowi w wystawie prac plastycznych, która stanowiła dekoracje głównej sali konkursu i przeglądu. Zaprezentowane dzieła powstały w trakcie trwania projektu pt. „Papierowo naokoło”.

 

 

Brały w nim udział dzieci i młodzież przebywający na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym oraz Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Poprzez udział w projekcie uczniowie zgłębiali właśnie tajniki sztuki origami z koła. Dzięki ich twórczej postawie powstały ciekawe prace, które z prawdziwą dumą prezentowaliśmy miłośnikom składania papieru na bydgoskim konkursie i przeglądzie. Wystawa pozwoliła również uzmysłowić uczestnikom imprezy, że pobyt w szpitalu na oddziale dziecięcym w Bydgoszczy może upłynąć na ciekawych zajęciach, pozwalających uruchomić wyobraźnię i zapomnieć na chwilę o otaczającej szpitalnej rzeczywistości.

Opracowała: Marta Kozłowska

 

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (TK).

Jury bydgoskiego konkursu origami Katarzyna Niwińska i Marek Chiberski oraz prezes bydgoskiego klubu Orizuru Jolanta Gackowskaprezes klubu origami Orizuru Jolanta Gackowskawystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origamiwystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origamiwystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origamiwystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origamiwystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origamiwystawa prac plastycznych uczniów ZS Nr 33 zaprezentowana w trakcie bydgoskiego konkursu i przeglądu origami