Edukacja

Logotyp Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Onkoolimpiada 2016

W dniach 18-20 sierpnia 2016 r. w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego na warszawskich Bielanach odbyła się VI Onkoolimpiada. Są to wyjątkowe, jedyne na świecie igrzyska sportowe, w których udział biorą dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi. W tegorocznych potyczkach uczestniczyli podopieczni 15 ośrodków z Polski oraz reprezentacje zagraniczne z Rumunii, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

 

Reprezentacja z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 z Bydgoszczy w liczbie 11 uczestników, którzy podczas pobytu w szpitalu są uczniami naszej szkoły, ZS Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy, udała się do Warszawy pod opieką 3 nauczycieli szkoły szpitalnej oraz rodziców. Rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak: pływanie, badminton, tenis stołowy, łucznictwo, piłka nożna i lekkoatletyka.

 

Po trzech dniach ciężkich sportowych zmagań ekipa bydgoska osiągnęła ogromny sukces. Uczestnicy wrócili do Bydgoszczy z 22 medalami. Zdobyli 11 medali złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

 

Radość była ogromna, ale ważniejsza była satysfakcja z osiągniętego sukcesu i wiara w to, że po tak ciężkiej chorobie można wrócić do pełnej sprawności fizycznej i zdobywać medale. Czas spędzony wśród rówieśników o podobnych problemach zaowocował nowymi znajomościami, które przerodzą się najprawdopodobniej w wielką przyjaźń. Ze smutkiem żegnaliśmy Warszawę, jednak z obietnicą, że za dwa lata spotkamy się ponownie.

 

Opracowanie i zdjęcia: Jolanta Sękowska

 

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK).

 

Cała ekipa z BydgoszczyDefilada- wprowadzenie grupy z BydgoszczyDekoracja naszych  złotych medalistówEkipa bydgoska na tle znicza olimpijskiego wraz z wolontariuszkamiGracjan w pierwszej rozgrywce tenisa stołowegoNajmłodszy uczestnik naszej ekipy w biegu na 60m (brązowy medal)Nasi medaliściReprezentacja Bydgoszczy na stadionieZłoci chłopcy z Szymonem Majewskim (złoto w piłce nożnej)Złoci medaliści z nauczycielką naszej szkoły i z Szymonem Majewskim