Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Nieszawa 2016 – wystawa poplenerowa

W Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu 13 lipca 2016 r. odbył się wernisaż wystawy prac seniorów z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Wystawa jest owocem zajęć plenerowych, które odbywały się od 5 do 8 czerwca br. w Nieszawie. Powstały prace pokazujące architekturę i przepiękny krajobraz Nieszawy i okolic. Prezentowane obrazy wykonano w różnych technikach: ołówkiem, węglem, akrylem i pastelami. 

 

Uczestnikami pleneru byli członkowie grupy IV sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Barbara Jarzębska, Alicja Kolańska, Raisa Laskowska, Jerzy Lenski, Wacław Łukaszewicz, Urszula Macak, Jerzy Milewski, Bożena Reflińska, Mirka Szopa, Elżbieta Sylwestrowicz, Danuta Thorn, Telesfor Truchel i Ewa Wocalewska. Grupa pracowała pod opieką artystyczną Wojciecha Ociesy.

 

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do końca sierpnia br.w godzinach od 10:00 do 15:00 (we wtorki do godz. 17:00).

 

Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

www.bptorun.edu.pl

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Plakat - Wystawa poplenerowa. Nieszawa 2016.