Edukacja

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz

W sobotę, 13 czerwca br. odbył się po raz pierwszy we Włocławku ogólnopolski rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Inicjatorem wydarzenia była Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

 

Główny cel akcji to promocja biblioteki, czytelnictwa oraz integracja środowiska bibliotekarskiego. Miłośnicy książek i rowerów przejechali trasą w pobliżu bibliotek, księgarń, antykwariatów i innych instytucji związanych ze słowem pisanym.

 

Dla uczestników przygotowano różnorodne atrakcje, między innymi: happening pod tytułem „Gimnastyka z książką”, gry i zabawy dla dzieci wykorzystujące książkę jako motyw przewodni oraz coraz bardziej popularną akcję wymiany książek. Zainteresowani mogli również zwiedzać bibliotekę pedagogiczną oraz interaktywną pracownię przyrodniczą
w siedzibie KPCEN.

 

Pierwsza edycja „Odjazdowego Bibliotekarza” w Polsce odbyła się w Łodzi, w 2010 r. i z roku na rok ten rajd rowerowy gromadzi coraz więcej uczestników, a na mapie imprezy pojawiają się nowe miejscowości, a nawet takie kraje jak: Rumunia, Stany Zjednoczone i Nepal.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rajdzie rowerowym i zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury i Edukacji (TK).