Edukacja

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz 2020

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza po raz szósty na  rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który tym razem zostanie zorganizowany w nowej formule. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej jest Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego, francuskiego pisarza i lotnika, któremu w tym roku przypada 120 rocznica urodzin.

 

Na facebooku KPCEN we Włocławku (https://www.facebook.com/kpcenwloclawek/) zostanie zainicjowana akcja #odjazdowykpcenchallenge.

 

Nominowane osoby mają za zadanie przejechać dowolną trasę. Po drodze szukają miejsca związanego z treścią książki, czytają lekturę i wykonują zdjęcie lub nagrywają film. Relacja powinna zawierać trzy elementy: rower, przedmiot związany z treścią Małego Księcia oraz egzemplarz książki z własnych zbiorów, bądź wypożyczony z biblioteki pedagogicznej KPCEN we Włocławku. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne osoby/instytucje do wykonania zadania. Na osoby z najciekawszymi pomysłami czekają niespodzianki.

 

Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby planowane trasy przebiegały ścieżkami rowerowymi i traktami leśnymi.

 

KPCEN we Włocławku