Edukacja

Logotyp Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy

„Od białej laski do audiodeskrypcji” – konferencja jubileuszowa z okazji 145-lecia istnienia Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy obchodzi w tym roku 145 urodziny.

 

Jest to także rok, gdy mija 10 lat od pierwszego pokazu filmu z audiodeskrypcją w Bydgoszczy. Łącząc oba jubileusze zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję zatytułowaną „Od białej laski do audiodeskrypcji”, która będzie okazją nie tylko do podsumowań, ale także dyskusją nad nowymi możliwościami pracy z osobami niewidomymi i słabo widzącymi na różnych poziomach kształcenia.

 

Konferencja odbędzie się w dniu 23 listopada 2017 r. (czwartek) w godzinach od 9:00 do 16:30 w auli placówki przy ulicy Krasińskiego 10 (wejście bramą od ul. Reja).

 

Patronaty honorowe sprawują: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Bydgoszczy oraz Polski Związek Niewidomych.

 

Udział w konferencji zapowiedzieli między innymi:

– Profesor dr hab. Bogusław Marek – Dyrektor Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych, Katolicki Uniwersytet Lubelski;

– Profesor dr hab. Aneta Pawłowska, Uniwersytet Łódzki, Katedra Historii Sztuki;

– Dr Izabela Mrochen, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Filologiczny, Instytut Języków Romańskich i Translatoryki, Zakład Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki.

 

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia oraz formularz zgłoszeniowy na konferencję znajdą Państwo na stronie organizatora: www.braille.bydgoszcz.pl. Informacje są również dostępne w mediach społecznościowych.

Tekst: Joanna Dłuska i Jacek Knychała

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa  Kujawsko-Pomorskiego.

www.braille.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Od białej laski do audiodeskrypcji (PLAKAT)145-lecie K-P SOSW nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy - Foto Jacek Knychała