Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

O legalnej kulturze

Dnia 7 grudnia 2015 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wspólnie z Fundacją Legalna Kultura zorganizowało bezpłatną konferencję połączoną z warsztatami POROZMAWIAJMY O LEGALNEJ KULTURZE.

 

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu dyrektorów i nauczycieli różnych typów szkół. Całość dotyczyła legalnych zasobów kultury w sieci oraz prawa autorskiego. Konferencję prowadziła Pani Kinga Zyskowska, prawnik i   koordynator edukacji kulturalnej w Fundacji Legalna Kultura. W pierwszej części Pani mecenas omówiła kilka ciekawych zagadnień:

  • · Jak wspierać odpowiedzialne postawy uczniów w korzystaniu z Internetu?
  • Jak szanować prawo autorskie i własność intelektualną w szkole?
  • Jak korzystać z kultury i nie narażać na straty jej twórców?

Pani Kinga Zyskowska wskazała także źródła legalnych zasobów kultury w Internecie oraz powiedziała, w jaki sposób bezpiecznie z nich korzystać w procesie dydaktycznym.

 

W drugiej części  spotkania pani mecenas odpowiedziała na kilkadziesiąt pytań i wątpliwości z zakresu prawa autorskiego.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).