Edukacja

Logotyp Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Nutka Milutka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

Na zaproszenie nauczycieli  Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy, 31 marca 2016 r. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy gościła pani Mirosława Gawryłkiewicz  – od lat uwielbiana przez dzieci Nutka Milutka. Pod jej fachowym okiem, studentki Edukacji muzycznej UKW w Bydgoszczy przygotowały i przedstawiły inscenizację wg tekstu Wandy Chotomskiej pt. Różowy balonik.

 

Było radośnie i bajecznie kolorowo. Pacjenci szpitala oraz ich rodzice nie tylko obserwowali poczynania aktorów z miejsc na widowni, ale także aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu włączając się do wspólnego śpiewania i dialogu. Piękna i wesoła muzyka porywała niektórych spontanicznie do tańca, a dowcipne teksty  pani Wandy Chotomskiej  wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich słuchaczy. Dzięki uprzejmości i pomysłowości pani Mirosławy i jej podopiecznych, szpitalny korytarz wypełnił się po brzegi radosnymi dźwiękami  przeplatanymi kolorami tęczy, a chore dzieci przeniesione w świat bajki, miały okazję spojrzeć na szpital także przez pryzmat uśmiechu i miłych wspomnień.

W podziękowaniu za możliwość uczestnictwa w spektaklu muzycznym, nasi goście otrzymali zrobione własnoręcznie przez dzieci kwiaty i wiosenną laurkę. Cieszymy się, że aktorzy błyskawicznie i fachowo dostosowali przedstawienie do nietypowych warunków, a piękna bajka zapukała do szpitalnych drzwi i snuła swoje opowieści.

 

Opracowanie: Maria Górska

 

Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy  jest jednostką oświatową, dla której Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest organem prowadzącym.

www.zs33.bydggoszcz.pl

 

Departament Edukacji (TK).

 

Przedstawienie muzyczne - studentki UKWStudentki UKWUczniowie ZS Nr 33 podczas przedstawieniaWspólna fotografia na zakończenie przedstawieniaWspólna fotografia dzieci ze studentkami