Edukacja

Logotyp Muzeum Oświaty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

NOC MUZEÓW 2023 – MUZEUM OŚWIATY W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ ZAPRASZA!

Co roku w majowy weekend organizowana jest Europejska Noc Muzeów i, jak co roku, na odwiedzających muzea czeka moc atrakcji. Główną ideą tego wydarzenia jest popularyzacja muzealnych kolekcji wśród szerokiej publiczności. Nocnemu zwiedzaniu towarzyszą liczne wernisaże, prelekcje, warsztaty, koncerty i pokazy.

 

Muzeum Oświaty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza 13 maja b.r. (sobota) od godz. 18.00 do 24.00.

18.00 – 18.30 – spotkanie autorskie z dr. hab. Przemysławem Grzybowskim, prof. UKW i dr Katarzyną Marszałek, autorami książki pt. „Harcerska kultura śmiechu w Polsce“.

18.30 – wernisaż wystawy pt. „Harcerska Pamięć – wspomnienie o dh. Reginie Zwierowicz”

19.00 – 20.30 – Harcerskie Szyszki, opowieść o wystawie „Bohaterki Hufca ZHP Bydgoszcz”. Spotkanie przeplatane będzie piosenkami harcerskimi, interaktywnymi zadaniami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a poprowadzi je Hufiec ZHP Bydgoszcz Miasto.

 

Ekspozycje stałe:

„Szkoła naszych dziadków i pradziadków” – zapraszamy rodziców z dziećmi do szkoły z okresu dwudziestolecia międzywojennego (o każdej pełnej godzinie od godz. 18.00 do 23.00).

„Szkolnictwo w okresie PRL” – wystawa wspomnień dla wszystkich, którzy w tym okresie z tornistrem na plecach wędrowali do szkoły.

„Drogi zdobywania zawodu nauczyciela” – wystawa przeznaczona w szczególności dla nauczycieli i osób związanych z oświatą.

„Losy bydgoskich nauczycieli w latach 1939 – 1945” – zachęcamy do zwiedzenia wystawy o życiu bydgoszczan w tym okresie.

„Marian Rejewski – genialny bydgoszczanin, matematyk i kryptolog” – każda z odwiedzających osób będzie miała możliwość wykorzystać w praktyce symulator Enigmy.

 

PBW w Bydgoszczy

 

Plakat - Noc Muzeów 2023