Edukacja

Spotkanie z gośćmi w świetlicy
Spotkanie z gośćmi w świetlicy

Motomikołaje odwiedziły dzieci w bydgoskich szpitalach

Mikołajkowy czas to okres wyjątkowy dla wszystkich, a dla dzieci przebywających na leczeniu szpitalnym staje się on szczególnie wyczekiwany, a jednocześnie kojarzący się z tym co miłe i radosne, pomimo scenerii szpitalnej – choroby, leczenia i wielu stresów, które towarzyszą izolacji od najbliższych.

 

W te grudniowe dni staramy się zapewnić chorym dzieciom wiele atrakcji. Niezwykle miłym dniem stała się niedziela – 3 grudnia, ponieważ na wszystkie oddziały szpitalne Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 przybyli niecodzienni goście – Motomikołaje.

 

Ryk motocyklowych silników sprawił, że wszystkie dzieci podbiegły do szpitalnych okien i z ogromną radością wyczekiwały ogromnej rzeszy Mikołajów, Minionków, Myszek Miki, Lwa Leo i innych bajkowych postaci, które barwnym korowodem wędrowały po szpitalnych oddziałach obdarowując wszystkie dzieci upominkami, a  rodziców, nauczycieli i personel medyczny dobrym słowem, radością i pozytywną energią.

 

Bardzo duża grupa – około 100 osób o wielkich sercach i chęci dzielenia się z innymi sprawiła, że ponad 300 dzieci ze szpitali otrzymało piękne prezenty, świetlice szkolne na oddziałach wzbogaciły się w wartościowe gry, a także szkoła otrzymała laptop i drukarkę – które będą służyły podczas zajęć  edukacyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, a na oddziały szpitalne trafił sprzęt medyczny.

 

Dzieci przygotowując się na odwiedziny Mikołajów podczas zajęć szkolnych przygotowały także rozmaite upominki dla gości – zakładki do książek z sentencjami, breloczki do kluczy z motywami świątecznymi, wykonanymi ze sprasowanych koralików oraz aniołki z masy porcelanowej.

 

Dla wszystkich uczestników był to niesamowity czas, pełen radości, a obecność tylu wyczekiwanych gości stała się okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i miłych, wartościowych rozmów.

 

Opracowanie – Izabela Maciejewska

Zdjęcia – Motomikołaje

http://www.zs33.bydgoszcz.pl/

  

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Dzieci z mikołajkowymi gośćmiMikołaj dotarł do wszystkichObdarowywanie prezentamiPodziękowania za wizytęPrace wykonane przez dzieci przekazywane MotomikołajomPrezenty dla dzieci leżącychPrzejazd Motomikołajów do szpitaliRozładunek prezentówSłodkości były dla każdegoSpotkanie z gośćmi w świetlicyUlubiona bajkowa postać Minionek wśród dzieci wszpitaluUśmiech na twarzach dzieci - wyrazem wdzięcznościWizyta w Szpitalu UniwersyteckimWjazd do Wojewódzkiego Szpitala DziecięcegoWspólne zdjęcie radosnych dzieci z gośćmiMotomikołaje na Starym Rynku przed wizytą wszpitalach