Edukacja

Magiczna „Noc Bibliotek” z Pedagogiczną we Włocławku

Instalacja świetlna, pokój pełen zagadek (escape room), tajemniczy spektakl – to tylko niektóre z atrakcji Nocy Bibliotek zorganizowanej 4 czerwca od godz. 18.00 w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN we Włocławku.

 

 

Wśród przygotowanych niespodzianek czekały na odwiedzających kreatywne zajęcia skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci w różnym wieku.

 

Akcję rozpoczęło otwarcie wystawy świetlnej „Światłopodgląd”.

Jej tematem było światło w różnych odsłonach. W przystępny, a zarazem intrygujący sposób, ekspozycja przybliżała różne zagadnienia związane ze światłem i pokazywała jego obecności w naszym życiu. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do „podglądania światła”, a służyły temu:

instalacje świetlne, światło naturalne i sztuczne, kolaże, witraże, światło dynamiczne i statyczne, światło w bańce mydlanej.

 

Wśród  magicznych propozycji dla najmłodszych uczestników akcji wymienić należy: zajęcia z wykorzystaniem iluminacji, zabawy światłem i barwami, a także pokój pełen zagadek – escape room oraz tajemniczy spektakl w teatrzyku Kamishibai.

 

Natomiast dorośli mogli sprawdzić się w roli scenarzystów i reżyserów podczas realizacji filmów metodą animacji poklatkowej oraz profesjonalnych detektywów  rozwiązujących zagadkę kryminalną.

Już po raz drugi nasza placówka włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce z bogatą ofertą dydaktyczną i kulturalną.

 

Aneta Gabryelczyk

nauczyciel konsultant

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.11

 

www.cen.org.pl

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

Domino z książekDzieci podczas spektaklu w teatrzyku KamishibaiNa wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Na wystawie świetlnej „Światłopodgląd”Noc BibliotekNoc BibliotekNoc BibliotekSpektakl w teatrzyku KamishibaiUczestnicy interaktywnych warsztatówUczestnicy Nocy Bibliotek w KPCEN we WłocławkuUczestnicy Nocy Bibliotek w KPCEN we WłocławkuUczestnicy Nocy Bibliotek w KPCEN we WłocławkuUczestnicy Nocy Bibliotek w KPCEN we WłocławkuUczestnicy Nocy BibliotekUczestnicy spotkania w Bibliotece PedagogicznejUczestniczka Nocy BibliotekWarsztaty dla najmłodszychWarsztaty z animacji pokladkowej