Edukacja

NOC BIBLIOTEK W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

4 czerwca 2016 r.  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy włączyła się w ogólnopolskie obchody Nocy Bibliotek. Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 i trwała do godz. 20.00.

 

 

Na tę okazję przygotowano różne atrakcje, m.in. wiele tematycznych wystaw, prezentujących zbiory zarówno książkowe, jak i audiowizualne oraz  prelekcje – jedna z nich to „Henryk Sienkiewicz i… jego trzy żony”. Wybierano najciekawszy cytat z twórczości Szekspira i słuchano prelekcji o jego życiu „Szekspir znany i nieznany”. Chętni uczestniczyli w warsztatach komputerowych, poznając ciekawe aplikacje internetowe, m.in. jak stworzyć chmurę wyrazów czy w jaki sposób zrobić krótki film ze zdjęć.

 

W ramach edukacji zdrowotnej przygotowano Babską Strefę – po raz pierwszy gośćmi w Bibliotece były: brafitterka, Basia Wiśniewska i specjalistka odnowy biologicznej, Dorota Dacka, które wyjaśniły pewne kwestie związane ze zdrowiem i pielęgnacją ciała. Na zakończenie zaprezentowano filmową inspirację w bibliotece, czyli „Gadające głowy – Kim jesteś? Czego chcesz? Co jest dla ciebie najważniejsze?” z pokazem filmu i dyskusją.

 

Ciekawym akcentem Nocy Bibliotek była prezentacja Kroniki Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W ten niezwykły wieczór można było wypożyczyć zbiory biblioteczne, a nawet oddać zaległe bez finansowych konsekwencji. Wielu czytelników skorzystało z tej okazji.

 

Noc Bibliotek dostarczyła odwiedzającym wiele miłych wrażeń, a pracownikom dużo satysfakcji z osiągniętego celu.

 

 

http://www.pbw.bydgoszcz.pl                        e-mail: pbw@pbw.bydgoszcz.pl

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Noc Bibliotek - Babska StrefaNoc Bibliotek - Czytelnia Główna Noc Bibliotek - edukacja zdrowotnaNoc BibliotekPrelekcja o Henryku SienkiewiczuWarsztaty komputerowe Wybór najciekawszego cytatu z Szekspira