Edukacja

Rower w nagrodę

W dniu 25 maja 2016 r. Dominika Kilian, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu, wzięła udział w uroczystym wręczeniu nagród – rowerów górskich przewidzianych dla zwycięzców wojewódzkiego konkursu plastycznego „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”. Skierowana do dzieci akcja zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski  w Toruniu we współpracy z „Expressem Bydgoskim” i „Nowościami” w ramach wydawnictwa „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”.

 

 

Praca Dominiki przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Anny Jakubaszek zdobyła I miejsce wśród wszystkich prac nadesłanych z całego województwa w kategorii „Jestem bezpieczny w wodzie”.

 

Dominika, której wielką pasją jest malowanie i rysowanie wykonała pracę plastyczną przedstawiającą, w jaki sposób należy zachowywać się nad wodą, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Dzięki technice wykonanego plakatu, bogactwie barw, a także formie przekazu, która trafiała także do najmłodszych, praca zyskała ogromne uznanie jury.
W nagrodę otrzymała nie tylko nowy rower górski, ale także możliwość, aby zdjęcia jej pracy oraz samej autorki ukazały się w książeczce o tematyce bezpieczeństwa dołączonej do dziennika „Express Bydgoski” i ,,Nowości”.

 

Uroczystość wręczenia nagród miała szczególny charakter, ponieważ zorganizowana była w patio Urzędu Marszałkowskiego. Uczestniczyli w niej nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale również Wicemarszałek Województwa Dariusz Kurzawa, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Komendy Straży Pożarnej i Nadleśnictwa. Spotkanie było także doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. 

 

Dominika, która ma ogromny talent plastyczny, już szykuje się do kolejnych konkursów i spędza każdą wolną chwilę w domu i w szkole na rysowaniu. Dzięki temu, że dostrzeżono jej artystyczne uzdolnienia, rozwija swoją pasję z jeszcze większym zaangażowaniem.

 

Opracowała Anna Jakubaszek

 

www.sosw.torun.pl

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Dominika cieszy się z wygranejDominika podczas zajęć plastycznych w świetlicyDominika wraz z nauczycielką panią Anną JakubaszekNowy rower DominikiPraca konkursowa wykonana przez Dominikę KilianUroczystość wręczenia nagród (Źródło ,,Nowości'')