Edukacja

Logo PBW w Bydgoszczy

Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zainaugurowano 14 lutego 2017 r. projekt: „Wszystko, co najważniejsze, czyli poczytajmy i porozmawiajmy o wartościach”. Lekcje przygotowano mając na uwadze jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

 

Lekcje przygotowano dla wszystkich typów szkół. Pierwsze zajęcia skierowane były do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dotyczyły jednej z najważniejszej w życiu wartości – przyjaźni. 14 lutego gościliśmy w naszych progach przedszkolaki z niepublicznego przedszkola „Promyczek”, które wzięły udział w zajęciach o wartościach oraz zwiedziły naszą bibliotekę. Zajęcia przygotowały i poprowadziły mgr Agnieszka F. Handzel oraz mgr Izabela Kamasz. W kolejnych zajęciach poświęconych „mądrości” dzieci wezmą udział  28 lutego br..

 

Zobacz galerię obrazków: kliknij link

Zainteresowanych projektem prosimy o kontakt:

Tel. 52 341 30 74 wew. 16

e-mail: pbw@pbw.bydgoszcz.pl

 

Opracowała: Agnieszka F. Handzel

Zdjęcia: Agnieszka F. Handzel, Izabela Kamasz

 

 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa kujawsko-Pomorskiego.

http://www.pbw.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Czytanie fragmentu książki 12 ważnych opowieściĆwiczenie Moje emocjeDzieci z przedszkola PromyczekZwiedzanie - WypożyczalniaZwiedzanie biblioteki - Winda w magazynieZwiedzanie biblioteki - InformacjaZwiedzanie biblioteki - CzytelniaZwiedzanie biblioteki - Magazyny