Edukacja

Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania

Wizyta nauczycieli z Ukrainy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Dyrekcja i konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu 16 lutego 2017 r.  mieli przyjemność gościć w placówce nauczycieli z ukraińskich szkół, zaproszonych do Polski przez gminę Choceń. Wśród uczestników były osoby z polskimi korzeniami i bardzo dobrą znajomością naszego języka, co znacznie ułatwiło bezpośrednią komunikację. Goście mieli okazję poznać strukturę placówki i najważniejsze zadania realizowane przez KPCEN w Toruniu.

 

Dzięki prezentacji przygotowanej przez Danutę Potręć i Tadeusza Wańskiego, konsultantów  Pracowni Informacji i Promocji, można było naocznie zapoznać się z przykładami działań placówki skierowanymi do nauczycieli. Wybrane zdjęcia pozwoliły na szybkie zapoznanie się z formami doskonalenia nauczycieli prowadzonymi przez konsultantów KPCEN. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach różnorodność tematyczna kursów, konferencji, konkursów, a także udział KPCEN w projektach regionalnych, krajowych, unijnych oraz w edukacyjnych wyjazdach studyjnych.

 

W drugiej części spotkania dr Krzysztof Rochowicz zaprezentował możliwość przeprowadzania doświadczeń z przedmiotów przyrodniczych za pomocą czujników PASCO.

 

Wizyta ukraińskich nauczycieli była okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się uwagami na temat różnych systemów oświatowych. Goście otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne, w tym egzemplarz czasopisma UczMy.

 

Tekst: Ewa Kondrat, konsultant ds. języka polskiego KPCEN w Toruniu

Zdjęcia: Tadeusz Wański, konsultant ds. informacji i promocji

 

http://www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1326

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Ćwiczeniadr Krzysztof Rochowicz prezentuje doświadczenia za pomocą czujników PASCODyrektor KPCEN wita gościGoście w pracowniUczestnicy spotkania