Edukacja

Logotyp SOSW w Toruniu

Korczak ma reprezentanta na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej!

W dniu 11 maja 2016 r. reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w  piłce nożnej sześcioosobowej chłopców szkół specjalnych.

 

Mistrzostwa odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie. Wzięło
w nim udział 8 zespołów z Inowrocławia, Kcyni, Tucholi, Grudziądza, Torunia, Golubia Dobrzynia, Szerzawy i Żnina. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk.

 

Zawody miały na celu rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych, upowszechnienie piłki nożnej jako jednej z form rekreacji wśród młodzieży szkół specjalnych oraz wyłonienie nowych zawodników do szkolenia centralnego.

 

Należy podkreślić, że jeden z zawodników zwycięskiej drużyny SOSW w Toruniu Robert Sztuczyński otrzymał powołanie do reprezentacji naszego województwa na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach od 20 do 21.05.2016 r. w Płocku.

 

Robert Sztuczyński jest uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Toruniu na kierunku stolarz. W roku szkolnym 2014/2015 został on wpisany do Złotej Księgi Uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce. Robert jest zawodnikiem Startu Toruń, gra na pozycji pomocnika. Oprócz piłki nożnej jego pasją jest bieganie.

 

Sukces toruńskich zawodników jest efektem ich wzorowej postawy na zajęciach wychowania fizycznego oraz zajęciach pozalekcyjnych. W szkole odbywają się również mecze towarzyskie piłki nożnej: nauczyciele – uczniowie oraz rywalizacja z zaprzyjaźnioną szkołą. Ogromne zaangażowanie uczniów oraz ich życiowa pasja, jaką jest gra w piłkę nożną zaowocowały po kilku latach sukcesem.  

 

Osiągnięcia te są możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego w Ośrodku, w tym pana Krzysztofa Sokołowskiego, którzy od lat zaszczepiają swoim wychowankom pasję aktywności fizycznej.

 

Idea popularyzowania mistrzostw piłki nożnej dla chłopców szkół specjalnych doskonale wpisuje się w realizację celów integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz zwiększenia ich aktywności we wszystkich sferach życia społecznego.

 

Uczniom i nauczycielom gratulujemy sukcesów!

 

Opracowanie:  Agnieszka Śledź – nauczyciel SOSW w Toruniu

www.sosw.torun.pl

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest  Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (TK)

 

NagrodaReprezentacja SOSWRobert Sztuczyński