Edukacja

Logotyp SOSW w Toruniu

Korczak ma Mistrzynię Polski w pływaniu!

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu w dniach od 1 do 3 kwietnia 2016 r. reprezentowały Województwo Kujawsko-Pomorskie na Mistrzostwach Polski w Pływaniu organizowanych przez Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w Ciechanowie.

 

Dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego, wychowankowie Ośrodka mają możliwość korzystania z basenu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbywają się tam zajęcia pływackie w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, które zaowocowały po kilku latach ogromnym sukcesem. To właśnie tu trenowały dwie uczennice szkoły zawodowej Monika Śliwa i Anna Wachowiak przygotowując się do zawodów.

 

Tytuł Mistrza Polski w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym kobiet w kategorii wiekowej 17 lat i starsi, zdobyła Monika Śliwa. Zawodniczka ta zdobyła również  brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. W tej samej konkurencji bardzo dobrze wypadła nasza druga reprezentantka Anna Wachowiak, zdobywając czwarte miejsce.

 

Monika Śliwa jest uczennicą Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu i od wielu lat trenuje pływanie.

Anna Wachowiak to uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej na kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i oprócz pływania trenuje również tenis ziemny.

 

Uczennicom gratulujemy sukcesów!

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

http://www.sosw.torun.pl/

 

Departament Edukacji (TK).

 

Mistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta TadajewskaMistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta TadajewskaMistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta TadajewskaMistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta TadajewskaMistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta TadajewskaMistrzostwa Polski w pływaniu, fot. Danuta Tadajewska