Edukacja

Logo Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

Konkurs „Mój wymarzony zawód”!

W październiku 2020 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zaprosił uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego do uczestnictwa w konkursie „Mój wymarzony zawód”! – Edycja 2020.

 

Zadaniem konkursowym było zredagowanie i przesłanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu wypowiedzi pisemnej na temat: „Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie?” Opisu tego tematu podjęli się uczniowie klas 7 i 8 Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu.

 

Celem konkursu było uświadomienie sobie przez uczniów, jakie wymagania stawiają pracodawcy wobec przyszłych pracowników w określonym zawodzie, jakie predyspozycje i własne umiejętności są ważne przy wyborze konkretnego zawodu oraz zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rynku pracy i zapotrzebowaniem na zawody. Uczniowie sformułowali własne plany dotyczące wyobrażenia o wykonywanej pracy w wybranym przyszłym zawodzie i przesłali swe pisemne wypowiedzi, które regulaminowo nie mogły przekraczać 1000 znaków.

 

Na konkurs wpłynęło 217 prac z całego województwa kujawsko – pomorskiego.

Jury Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu wyłoniło 17 zwycięzców tegorocznego konkursu, oraz wyróżniło 18 uczestników konkursu.

Wśród zwycięzców konkursu jest dwóch uczniów z Korczaka – Jakub i Antoni. Zdobyli oni  nagrody główne, w postaci tabletów, za ciekawe prace opisujące zawód hydraulika i cukiernika.

 

Zwycięzcom tegorocznego Konkursu „Mój wymarzony zawód” wielkie gratulacje!