Edukacja

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Jestem online – wystawa fotografii wykonanych podczas zajęć zdalnych

W Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu można oglądać wystawę zdjęć wykonanych przez podopieczne „Jestem” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia. Fotografie są efektem udziału w warsztatach zdalnych, które były realizowane w czasie pandemii koronawirusa.

 

Warsztaty fotograficzne dla członków Stowarzyszenia Jestem prowadziła Patrycja Sulowska. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia musiały odbywać się zdalnie. Projekt tradycyjnych warsztatów fotograficznych przeobraził się w fotoszkołę Jestem, w ramach której realizowane były tematy domowego studia fotograficznego, pleneru, gry światła i cienia oraz fotografii eksperymentalnej. Praca zdalna trwała od września 2020 roku do maja 2021 roku.

 

Na wystawie „Jestem online” prezentowane są zdjęcia wykonane przez panią Marię Milarską i panią Zofię Curyło, które uczestniczyły w warsztatach fotograficznych.

 

Wystawa jest podsumowaniem projektu „Klub Integracji Społecznej – warsztaty fotograficzne” finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu (przy ul. Dąbrowskiego 4) od 15 do 27 sierpnia 2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/854

 

Opracowała Wiesława Budrowska

Zdjęcia Marcin Żynda

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Zdjęcie z Warsztatów autorstwa Marii MilarskiejZdjęcie z Warsztatów autorstwa Marii MilarskiejZdjęcie z Warsztatów autorstwa Zofii CuryłoZdjęcie z Warsztatów Curyło