Edukacja

II Etap Konkursu w Grudziądzu

II Etap Konkursu w Grudziądzu

5 lutego 2015 r. uczniowie z czterech szkół powiatów: grudziądzkiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, świeckiego i miasta Grudziądza  przystąpili do etapu rejonowego konkursu Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945 z cyklu Wielcy Polacy.

 

Tegoroczny konkurs był już trzecią edycją olimpiady, której organizatorem jest ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Po raz trzeci w Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika Grudziądzu 8 uczniów pisało test. Siedmioro uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

 

Szkoły, z których młodzież wzięła udział w konkursie:

  • Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika Grudziądzu
  • Gimnazjum w Grucie
  • Gimnazjum  im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie
  • Gimnazjum w Zieleniu

Szczegółowa lista laureatów II etapu udostępniona jest na stronie organizatora www.gorsk.org.pl Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych do konkursu. Szczególne podziękowania składamy Pani dyrektor Gimnazjum nr 4 w Grudziądzu, Grażynie Banaszkiewicz i  Pani wice-dyrektor Urszuli Rynkowskiej za współudział  w organizacji konkursu .  

 

Uroczyste podsumowanie etapu rejonowego, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań nastąpiło 13 lutego br. w siedzibie Urzędu Miasta w Grudziądzu. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Grudziądza Przemysław Ślusarski, Naczelnik Wydziału Oświaty Andrzej Cherek, Ks. Prałat Józef Nowakowski, ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektorzy gimnazjów, nauczyciele i uczniowie. Uroczystość prowadziła przewodnicząca komisji konkursowej Dorota Andrzejewska, nauczyciel-konsultant KPCEN w Toruniu .  

 

Nagrodę, rower, otrzymała uczennica z gimnazjum Gimnazjum  im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie Śliwa Jagoda, która zajęła I miejsce, II miejsce zajęła Klaudia Zajączkowska z tej samej szkoły, III miejsce zajęła Paulina Maślińska z Gimnazjum z Zielenia.

 

Spotkanie uświetnił występ wokalny harcerek z gimnazjum w Wąbrzeźnie.

 

 

(TK)