Edukacja

Gala Nagród w Nowych Świerczynach

Gala Nagród w Nowych Świerczynach

Po wojewódzkim konkursie historycznym „Polacy zmienili bieg historii świata”, który był prowadzony z ogromnym powodzeniem przez 5 lat, tym razem  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Nowych Świerczynach zorganizowała dwa ogólnopolskie konkursy: literacki -„Pamiętnik Kopernika” oraz plastyczny – „Kopernikowa planeta marzeń”.

 

Oba konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Inspiratorkami organizacji konkursu były Marzena Łupińska dyrektor szkoły, nauczyciel historii i Anna Klaus, nauczyciel języka polskiego. Organizacja konkursów stała się formą integracji szkół podstawowych, możliwością rozwijania zainteresowań i zdolności uczniów oraz promowania szkoły w regionie i Polsce.

 

Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań uczniów, propagowanie wiedzy o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, jak również integracja środowiska. Konkursy adresowane były do uczniów klas I- VI szkół podstawowych.

 

Do organizatorów wpłynęło ponad 90 prac plastycznych i ponad 40 prac literackich z kilkudziesięciu szkół podstawowych, głównie z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także wielkopolskiego.

 

W dniu 13 lutego br. w  siedzibie organizatorów odbyła się uroczystość podsumowania konkursów i wręczenia nagród. Uroczystość prowadziły Marzena Łupińska i Anna Klaus. W uroczystości uczestniczył Tadeusz Kierel reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Wszystkim laureatom i organizatorom serdecznie gratulujemy!

 

(TK)