Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

FESTIWAL ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – III edycja

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało  trzecią edycję Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Przedsięwzięcie miało miejsce w dniach 25-29 września 2017 roku. Odbyło się ono pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Festiwal to różnorodność ofert zachęcających dzieci i młodzież do zdrowego stylu  życia, to wiedza, inspiracje i duże emocje.

  • 25-27 września 2017 roku – w bydgoskich przedszkolach i szkołach wszystkich typów odbywały się,pogadanki, prelekcje, pokazy, warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży. Z propozycji skorzystało około 500 uczniów.
  • 27 września 2017 roku zorganizowano targi bydgoskich klubów i organizacji sportowych, które zaprezentowały swoją ofertę, osiągnięcia, sukcesy oraz przedstawiły możliwości podjęcia treningu przez dzieci i młodzież. Atrakcją targów były rejsy w smoczą łodzią, a także możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu sportowego. W targach uczestniczyło ponad 600 osób.
  • 28 września 2017 roku zorganizowano konferencję „Recepta na zdrowie”. Wzięło w niej udział ponad 100 uczestników. Tego samego dnia zorganizowano warsztaty kulinarne dla personelu kuchennego przedszkoli i szkół. Uczestnicy poznali nowy sposób przyrządzania zdrowych i smacznych potraw na obiady dla dzieci i młodzieży.
  • Targom sportowym i konferencji towarzyszyła wystawa nagrodzonych w konkursie „Zdrowie zawsze w modzie” prac plastycznych i fotograficznych.
    W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów. Jury nagrodziło 29 prac w czterech kategoriach wiekowych.

 

W ramach festiwalu zaprezentowano przykłady dobrych praktyk z przedszkoli i szkół naszego regionu związanych ze zdrowym stylem życia. 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.          

www.cen.bydgoszcz.pl

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

 

Cwiczenia na ergometrach wioslarskichLaureaci konkursu plastyczno-fotograficznegoPokazy sportowePrzygotowania do warsztatow dla personelu kuchennegoRecepta na zdrowie- konferencjaRejs smoczymi łodziamiStoisko z naturalnymi swiezymi sokami owocowymiUczestnicy Targow Sportowych - przedszkola i kl.I -IWystawa nagrodzonych prac plastycznych