Edukacja

Logotyp Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Fabryka inspiracji

25 maja 2016 r. o godz. 17.00 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Gronowie.

 

Malowanie i rysowanie oznacza zabawę, w której wszystko jest dozwolone, nawet największa fantazja. W zabawie tej nie może wydarzyć się nic złego, najwyżej…..  zmalujemy arkusz papieru.   (Brian  Bagnall)

 

Wystawa prac plastycznych uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Gronowie to podsumowanie całorocznego projektu „Fabryka inspiracji”, którego zadaniem jest promocja czytelnictwa.

 

Od września 2015 r. do maja 2016 r. w szkole odbywały się cotygodniowe zajęcia w kole czytelniczo-plastycznym „Fabryka inspiracji”, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Inspiracją do stworzenia prac plastycznych były baśnie czytane przez nauczyciela.

 

Inicjatorem wystawy jest mgr Anna Chmielewicz-Krzyżanowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Gronowie.

 

Uczestnicy zajęć :

Natalia Belzyt, Tomasz Budzyński, Aleksander Ciborski, Błażej Jasiński, Bartosz Lewandowski, Alina Łowkiel, Patrycja Marszewska, Patryk Marszewski, Mateusz Miastkowski, Jacek Nowacki, Daria Sobiechowska, Maja Śliwińska, Wiktoria Zielińska.

 

Wystawę można oglądać do 7 czerwca br. w sali wystawowej Biblioteki w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Wiesława Budrowska

 

Zdjęcia: Anna Chmielewicz-Krzyżanowska

 

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką

 oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Prace ucyniów KopciuPrace uczniów Fabryka czekoladyPrace uczniów ArielkaPrace uczniów Brzydkie kaczątkoPrace uczniów Czerwony KapturekPrace uczniów Ślimak