Edukacja

Koordynatorka regionalna Danuta Potręć przekazuje informacje szkolnym liderom
Koordynatorka regionalna Danuta Potręć przekazuje informacje szkolnym liderom

Edukacja globalna

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest Instytucją Partnerską  Ośrodka Rozwoju Edukacji  (umowa nr 1524 /WRKSO/2016) w realizacji projektu Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju wspófinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2016-2017.

 

W ramach projektu liderzyz 10 szkół województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Następnie liderzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie nauczycielom, z którymi wspólnie planują działania. Szkoły zorganizowały Tydzień Edukacji Globalnej,  w tym roku pod hasłem „Razem dla Pokoju” (14-20 listopada 2016 r.) oraz konkurs plastyczny „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?” dla uczniów szkół podstawowych.

 

Szkoły odwiedza również wolontariusz, który spotyka się z uczniami i przekazuje im swoje doświadczenia z pracy w krajach rozwijających się oraz zapoznaje młodych ludzi z ideą wolontariatu. Moduł I Projektu zostanie podsumowany 9 grudnia 2016 r. w Warszawie w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji. Moduł II realizowany będzie w roku 2017.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl.

 

10 szkół uczestniczących w projekcie:

– Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu (technikum i szkoła zasadnicza)

– Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu

– Szkoła Podstawowa w Czernikowie

– Szkoła Podstawowa w Świętosławiu

– Szkoła Podstawowa w Nowogrodzie

– Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmży

– Szkoła Podstawowa w Płużnicy

– Szkoła Podstawowa w Osieku koło Brodnicy

– Zespół Szkół w Dąbrowie Biskupiej

 

Tekst: Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji

Foto:

http://www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1232

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Dobre życzenia ciekawych działań dla liderówKoordynatorka regionalna Danuta Potręć przekazuje informacje szkolnym lideromPytania, wątpliwości, uzgodnienia...Zajęcia prowadzi Zofia Spalińska, konsultantka KPCEN w Toruniu