Edukacja

Fot. Dariusz Antczak
Fot. Dariusz Antczak

Cukrzyca nie ogranicza drogi do sukcesu – Michał Jeliński mistrz świata oraz olimpijczyk w wioślarstwie

W piątek, 18 listopada 2016 r. w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyło się seminarium naukowe pod hasłem „Cukrzyca nie ogranicza drogi do sukcesu” z udziałem Michała Jelińskiego mistrza świata, olimpijczyka w wioślarstwie.

 

Cukrzyca uważana jest za chorobę cywilizacyjną zagrażającą ludziom na całym świecie bez względu na wiek czy płeć. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w 2030 roku liczba diabetyków wyniesie aż 380 milionów, tj. o ponad 120 mln więcej niż obecnie.

 

W pierwszej części seminarium, trudną problematykę związaną z cukrzycą, przedstawili zaproszeni goście, Pani Lucyna Hotloś lekarz internista, diabetolog  z wykładem „Aktywność fizyczna – wpływ na życie cukrzyka” oraz Michał Jeliński z wykładem „Wysiłek fizyczny a kariera sportowa” oraz Pani Jolanta Rutkowska przedstawicielka firmy Roche z wykładem „Insulinoterapia za pomocą osobistej pompy insulinowej”.                                          

 

Drugą część warsztatową spotkania edukacyjnego poprowadzili nauczyciele „Medyka”:

  • Ewelina Miturska-Maj – „Dieta w cukrzycy”;
  • Beata Pawlak – „Insulinoterapia za pomocą wstrzykiwaczy”.

 

Na zakończenie konferencji wysłuchaliśmy koncertu muzycznego w wykonaniu Aleksandry Kowalczyk, słuchaczki naszej szkoły oraz uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

 

Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konferencji.

 

Społeczność „Medyka” jest przekonana, że spotkane zwiększyło świadomość uczestników wobec zagrożeń cukrzycą.

 

http://www.medykino.com.pl 

 

Autorzy tekstu: Monika Kurzawa,  Monika Kwaśniewska-Adryan

Fotografie: Dariusz Antczak

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Aleksandra KowalczykBeata  Pawlak wrsztatyEwelina Miturska Maj warsztatyJolanta Rutkowska przedstawicielka firmy RocheLucyna Hotloś lekarz internista diabetologMichał Jeliński wioślarz czterokrotny mistrz świata mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w PekinieMichał Jeliński wpis do Kroniki SzkolnejPamiątkowa fotorgafiaPani Dyrektor Centrum Urszula MajewskaPrzedstawiciele firmSeminariumSeminarium wykładowcyUczestnicy seminariumUczestnicy seminariumUczestnicy seminariumUczestnicy seminariumZaproszeni goście