Edukacja

Logo KPCEN w Toruniu

VIII edycja Akademii Zarządzania

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprosiło dyrektorów i wicedyrektorów placówek edukacyjnych do udziału w VIII już edycji Akademii Zarządzania. W roku szkolnym 2016/2017 spotkania odbywają się w Toruniu (KPCEN) i Brodnicy (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1).

 

W tegorocznych seminariach bierze udział 70 uczestników: z regionu toruńskiego 38 dyrektorów, z brodnickiego 32. Odbiorcy otrzymają wiedzę i zostaną wyposażeni w umiejętności praktyczne z zakresu administrowania placówką edukacyjną. Każdego roku o tematyce zajęć decydują uczestnicy i jest ona dostosowana do ich potrzeb. Prowadzącymi są specjaliści w zakresie zarządzania oświatą, konsultanci oraz eksperci w danych dziedzinach.

Pierwsze spotkania odbyły się 27 października 2016 r. w Toruniu oraz 28 października w Brodnicy. Dotyczyły one przedstawienia sytuacji dyrektora i jego zadań na podstawie projektu ustawy wprowadzającej ustawę – Prawo oświatowe. Poprowadziła je Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty. W bieżącym roku szkolnym będą miały miejsce  jeszcze cztery seminaria, których tematyka będzie związana z nowymi trendami w dydaktyce, komunikacją interpersonalną i ochroną danych osobowych.

 

Kierownikiem formy jest Sławomir Żebrowski konsultant ds. doskonalenia kadry kierowniczej w Pracowni Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli.

 

Oprac.

Sławomir Żebrowski – Pracowni Zarządzania, Diagnozy i Wychowania

Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji

Foto: Sławomir Żebrowski

 

http://www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1231

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Małgorzata Oborska-Wicekurator OświatySpotkanie nt prawa oświatowegoUczestnicy Akademii Zarządzania