Edukacja

LOGO - ZS NR 33 W BYDGOSZCZY

Dzień Kobiet w Klinice Psychiatrii

Dzień 8 marca dla uczniów gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy był pełen niespodzianek. Przed południem uczestniczyli oni w spotkaniu „Kobietnik. Międzypokoleniowa Sesja (Święta) Kobiet” w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Mogli tam posłuchać koncertu wiolonczelowego w wykonaniu Pana Adama Rzepińskiego, Dyrektora Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz podziwiać pokaz strojów historycznych pt. „Kobiecość szyta na miarę” przygotowany przez uczennice Technikum Odzieżowego w Bydgoszczy. Udział w spotkaniu zakończył koncert akustyczny Olgi Witkowskiej z zespołu Vekto, zwycięzcy konkursu Radia OMG przy akompaniamencie Przemysława Rajewskiego.

 

 

Po powrocie do Kliniki na uczniów czekali już niezwykli goście – siatkarze z Łuczniczki Bydgoszcz: środkowy Jan Nowakowski i przyjmujący Łukasz Weise wraz z drugim trenerem Panem Marianem Kardasem. Opowiedzieli oni uczniom o swojej drodze do sukcesu, treningach oraz zdrowym odżywianiu, które jest nieodzownym elementem drogi do kariery każdego sportowca. Siatkarze chętnie odpowiadali na pytania uczniów na temat ich sukcesów i porażek w szkole, treningów, a także rozgrywanych meczy, opracowanych strategii i znaczenia dopingu kibiców.

 

Ostatnim akcentem świętowania Dnia Kobiet było wspólne biesiadowanie przy herbatce i wypiekach własnych męskiej części młodzieży gimnazjalnej. Dzień był pełen pozytywnych wrażeń i na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

 

Opracowanie: Katarzyna Niedzwiec

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK).