Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli informatyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych na bezpłatną konferencję z warsztatami Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki.

 

Spotkanie będzie miało miejsce 30.03.2023 roku w godzinach 14:00-18:00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9.

 

W programie wydarzenia wykład Grażyny Koby (autorki podręczników do informatyki) Projektowanie 3D i druk 3D oraz inne przykłady praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności uczniów wyniesionych z lekcji informatyki oraz dwa ciekawe warsztaty: 

Praktyczne zasady dotyczące druku 3D i przygotowanie modelu 3D do wydruku, które poprowadzi Krzysztof Fortuna (nauczyciel informatyki, ekspert druku 3D) oraz Porównanie narzędzi do tworzenia grafiki: trójwymiarowej 3D (SketchUp i Tinkercad) i dwuwymiarowej z wykorzystaniem grafiki żółwia (Python), które przeprowadzi Grażyna Koba

 

Podczas konferencji będzie można otrzymać egzemplarz okazowy wybranej publikacji wydawnictwa Migra. W tym celu należy kliknąć w poniższy link, zapisać się na spotkanie, a następnie wybrać publikację. Należy pamiętać o wydrukowaniu odpowiedniego kuponu.

https://www.migra.pl/konferencje-metodyczne

 

Oprac. Robert Preus